"Nie godzimy się na traktowanie nas jak finansowej kuli u nogi samorządu"

ePiotrkow Piątek, 28 lutego 202059 6144
Pismo z żądaniem podwyżki wystosowali do piotrkowskich radnych związkowcy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Odczytał je podczas sesji Rady Miasta Piotrkowa radny Sergiusz Stachaczyk.

- Związki Zawodowe, działające przy MOPR w Piotrkowie Trybunalskim, rozumieją trudną sytuację finansową naszego miasta – czytał radnym i urzędnikom radny PiS. - Nie może być to jednak powodem obojętnego przechodzenia obok fatalnej sytuacji materialnej pracowników. Nie godzimy się na traktowanie nas jak finansowej kuli u nogi piotrkowskiego samorządu. Należy szukać wspólnych rozwiązań, które rozpoczną proces sukcesywnej poprawy trudnej sytuacji materialnej pracowników pomocy społecznej. Stąd nie ma przyzwolenia ze strony pracowników MOPR na całkowity brak podwyżek.


Z wieloma tezami zawartymi w piśmie nie zgodził się wiceprezydent Andrzej Kacperek. - Nie jest prawdą, co pani dyrektor MOPR potwierdzi, że pracownicy zatrudnieni w Ośrodku osiągają w tej chwili minimalne wynagrodzenie – mówił. - Podwyżką, nie regulacją, objęliśmy ponad 1500 pracowników. Łączny koszt dla samorządu regulacji związanej z minimalnym wynagrodzeniem to 10 mln zł. Mamy świadomość, że ta podwyżka o 300 zł nie rozwiąże wielu problemów.


A. Kacperek dodał, że spór między pracodawcą, a związkami jest na etapie mediacji. Kolejne spotkanie z udziałem przedstawiciela prezydenta zaplanowano na 3 marca.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (59)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)28.02.2020 15:00

Za co im podwyżki??Jeszcze trochę to mi bedom chcieli zabrać zasiłki bo oni majom mało.Co sie chce załatwić więcej pieniędzy na życie to wiecznie odsyłają bo niby nie mają.

31


gość ~gość (Gość)28.02.2020 13:04

Przecież wiadomo, że jak komuś mają dać więcej - beneficjentom MOPR, to komuś muszą zabrać albo nie dać podwyżki - czytaj pracownikom MOPR. Niestety to jest taki system. Jak dadzą więcej pracownikom MOPR, to zabiorą komuś innemu. Może ograniczą dopłaty na chore dzieci? I tak w kółko. System jest do zmiany. Ja się nie cieszę, jak mi coś państwo daje, bo wiem, że przez to komuś zabiera.

34


sto ~sto (Gość)28.02.2020 12:56

Czytajcie ze zrozumieniem - "podwyżką, nie regulacją, objęliśmy ponad 1500 pracowników" - tam nie ma że pracowników mopr-u, w moprze to pracuje ok. 100 osób.

62


gość ~gość (Gość)28.02.2020 12:48

Super 1500 pracowników w mopr????. Trzeba jeszcze podzielić na 10????

43


as ~as (Gość)28.02.2020 12:17

Panowie radni z PiSu twierdzą że mają wtyki w rządzie.To dlaczego nie poprosicie ministerstwo. aby dodatki które należą się pracownikom MOPR były wyższe? Ministerstwo od kilkunastu lat wypłaca im 250 zł dodatku .Dlaczego przez kilkanaście lat związki nie wywalczyły by dodatki były o 500zł wyższe? Kasa miejska nie jest z gumy.Miasto dokłada do szpitali do Policji do Oświaty teraz MOPR chce pieniędzy a to rola państwa aby te instytucje finansować

56


gdrt ~gdrt (Gość)28.02.2020 11:59

Przecież to było wiadome od początku, że i tak nic nie dostaną.

73


erwinek ~erwinek (Gość)28.02.2020 11:55

Nie dziwię się pracownikom MOPR. Co dziennie widzą ile kasy otrzymują ludzie za nic ile muszą wysłuchiwać pretensji i awantur. A wiadomo że największe roszczenia mają ludzie którzy niewiele lub nic nie wnoszą do budżetu Państwa za to chcą jak najwięcej z niego korzystać. Skoro Państwo stać żeby rozdawać pieniądze na obietnice prezesa to dlaczego nie stać na podwyżki dla ludzi pracujących nie tylko w MOPRze . Popieram ich.

144


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat