"Nie godzimy się na traktowanie nas jak finansowej kuli u nogi samorządu"

ePiotrkow Piątek, 28 lutego 202059 6146
Pismo z żądaniem podwyżki wystosowali do piotrkowskich radnych związkowcy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Odczytał je podczas sesji Rady Miasta Piotrkowa radny Sergiusz Stachaczyk.

- Związki Zawodowe, działające przy MOPR w Piotrkowie Trybunalskim, rozumieją trudną sytuację finansową naszego miasta – czytał radnym i urzędnikom radny PiS. - Nie może być to jednak powodem obojętnego przechodzenia obok fatalnej sytuacji materialnej pracowników. Nie godzimy się na traktowanie nas jak finansowej kuli u nogi piotrkowskiego samorządu. Należy szukać wspólnych rozwiązań, które rozpoczną proces sukcesywnej poprawy trudnej sytuacji materialnej pracowników pomocy społecznej. Stąd nie ma przyzwolenia ze strony pracowników MOPR na całkowity brak podwyżek.


Z wieloma tezami zawartymi w piśmie nie zgodził się wiceprezydent Andrzej Kacperek. - Nie jest prawdą, co pani dyrektor MOPR potwierdzi, że pracownicy zatrudnieni w Ośrodku osiągają w tej chwili minimalne wynagrodzenie – mówił. - Podwyżką, nie regulacją, objęliśmy ponad 1500 pracowników. Łączny koszt dla samorządu regulacji związanej z minimalnym wynagrodzeniem to 10 mln zł. Mamy świadomość, że ta podwyżka o 300 zł nie rozwiąże wielu problemów.


A. Kacperek dodał, że spór między pracodawcą, a związkami jest na etapie mediacji. Kolejne spotkanie z udziałem przedstawiciela prezydenta zaplanowano na 3 marca.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (59)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pik ~Pik (Gość)29.02.2020 11:43

O jakości Państwa drodzy wielbiciele PiS świadczy to jak płaci swoim urzędnikom.

14


Chwila! ~Chwila! (Gość)28.02.2020 15:16

Jaka "trudna sytuacja finansowa miasta"? Za gigantyczne pieniądze buduje się Mediatekę a nie ma drobnych na podwyżki dla ludzi zarabiających śmieszne pieniądze??? Jak sytuacja finansowa jest trudna, to się nie stawia budowli za kilkadziesiąt milionów!!! Gdyby nie było mnie stać na jedzenie, to nie kupiłbym sobie BMW!

92


poracha ~poracha (Gość)28.02.2020 21:34

Tak patrzę na Piotrków i okoliczne miasta.W Tomaszowie autobusy nowe i za "darmo",rynek zadaszony,galeria też niczego sobie.Arena lodowa...A w Piotrkowie co??Nie ogarniam czemu w mieście oddalonym o 20km wszystko się da,czy to Tomaszów czy Bełchatów a w Piotrkowie nie.Tak sie tu często EP wywyższa co to nie oni a tak naprawdę macie tam jak za króla Ćwieczka.

40


Kazz ~Kazz (Gość)28.02.2020 19:37

Również sądzę, że jak ktoś uważa za mało zarabia, to niech się zwolni. Kto Was tam trzyma w tym MOPR-ze??? Jest tyle wolnych miejsc pracy. Tylko że nigdzie nie ma takiej ciepłej posadki. Kawa, ciasteczko i zero odpowiedzialności.

84


gość ~gość (Gość)28.02.2020 12:28

Nawet złotówki podwyżki szczególnie dla tych pracujących na Sienkiewicza. Chamstwo, buta, nieróbstwo.

124


gość ~gość (Gość)28.02.2020 18:14

To nieprawda,ze pracownicy UM i jedn.podleglych dostali po 300zł.Jeden dostal mniej,drugi wiecej,kolejny wcale.itd.

21


gość ~gość (Gość)29.02.2020 06:00

Do gościa a czy ty myślisz en jest jeden który od pensji do pensji żyje jest masa ludzi w gorszej sytuacji

40


najk ~najk (Gość)29.02.2020 00:58

Pielegniarki, nauczyciele, pracownicy mopr, niepełnosprawni, są za słabi i nie maja argumentów, górnicy postraszyli ze spala sejm i Mateusz od razu dał kasiorke bo sie boi zawieruchy przed wyborami Endriu.

22


tito ~tito (Gość)29.02.2020 00:52

Ci co tam przychodzą za nic nierobienie dostają wiecej, ten kraj schodzi na psy...

20


tanek ~tanek (Gość)29.02.2020 00:51

jasne, niech wszyscy pojda tam gdzie sie lepiej zarabia czyli za granice,pewnie tak to sie skończy, to nie miejcie pretensji, że ktos was zle wyleczył, nauczył, obsłużył, ogólnie dobrze potraktował. Nie pojmuje jak ktos wylewa hejt na ludzi którzy ciezko pracują i chcą za to godziwe pieniądze. Za to co teraz sie dostaje przy tak mocno idacych cenach można tylko zapłakać.

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat