Na takie Centrum czekali wszyscy mieszkańcy

Strefa FM Poniedziałek, 03 grudnia 201254
Centrum Kulturowo-Edukacyjno-Sportowe w Łęcznie zostało oddane do użytku. To kolejna duża inwestycja sfinalizowana w gminie Sulejów.
fot. J. Kaczmarekfot. J. Kaczmarek

- Nasza szkoła zyskała m.in. nowoczesną halę sportową. Tak ważnej uroczystości nie było od początku istnienia szkoły. Poprawią się warunki pracy i nauki. Nie mogliśmy się już doczekać otwarcia tego obiektu - cieszy się Beata Purgał, dyrektor Szkoły Podstawowej w Łęcznie.

Budowa nie byłaby możliwa, gdyby nie pieniądze pozyskane z zewnątrz - przyznał zastępca burmistrza Sulejowa - Jan Andrzejczyk. - Na inwestycję dostaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego około 1 miliona złotych. Do tego doszło około 300 tysięcy złotych środków zewnętrznych na termomodernizację budynku – zaznacza Andrzejczyk. - Hala jest pełnowymiarowa i w dodatku są na niej trybuny. To sprawia, że obiekt jest bardzo funkcjonalny. Mogą się tam odbywać nie tylko zawody sportowe, ale również imprezy kulturalne. Teraz mamy już dwie sale gimnastyczne w samym Sulejowie. Niedawno oddaliśmy halę we Włodzimierzowie. Czwarta została otworzona w piątek w Łęcznie. Myślimy jeszcze o jednej – w Witowie – mówi Stanisław Baryła, burmistrz Sulejowa.  - Inwestycję powinniśmy zatwierdzić w budżecie na przyszły rok. Jeżeli się tak stanie to za jakieś trzy lata hala powinna powstać – dodaje burmistrz.

Koszt całej inwestycji wyniósł natomiast 2,5 miliona złotych.

(Strefa FM)

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (54)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zeller ~zeller (Gość)05.12.2012 11:13

"mieszkaniec-gminy" napisał(a):
Burmistrz nawet nie powinien chodzić na takie zebrania

Burmistrz chodzi prawie na każde zebranie strażackie

00


realnie ~realnie (Gość)05.12.2012 09:41

"mieszkaniec-gminy" napisał(a):
osiedle Podklasztorze, czy osiedle "Na skarpie" powstałe w latach 80 ale infrastrukturę trzeba było zrobić teraz.

Wodociągi, kanalizacje czy gaz na tych istniejących częściach tych osiedli były już wtedy. Jeżeli powstały nowe odcinki, wpięte do istniejących już to w tych częściach gdzie zabudowa powstała po 1990 roku. Podaj może przykład jednego odcinka gazociągu pobudowany w ostatnich 10 latach.

00


realnie ~realnie (Gość)05.12.2012 09:33

"mieszkaniec-gminy" napisał(a):
Burmistrz nawet nie powinien chodzić na takie zebrania

Typowa tak zwana spychologia. Epidemia, która opanowała wyjątkowo naszą gminę. Radni nic nie mogą bo to burmistrz, burmistrz nic nie może bo to Rada Miejska. Znam dokładnie te teksty burmistrza i poszczególnych radnych i ich opowieści jeden na drugiego( za plecami, aby uchodzić za tego dobrego ). Pan burmistrz nie będzie wymieniał żarówki, sprzątał śmieci czy łatał dziurę w jezdni, ale pan burmistrz ma podległych urzędników i podległe służby, które powinien zdyscyplinować lub wymienić jeżeli działają nie tak od tego jest kierownikiem Urzędu Miasta i do tego dostał mandat od wyborców, a nie tylko po to tylko, aby dbać o wizerunek gminy bo ten wizerunek to mieszkańcy mają gdzieś, chcą żyć normalnie. Można zadać pytanie czy te wszystkie fotografie na różnych imprezach służą wizerunkowi gminy czy wizerunkowi tej ekipy ? Doszliśmy do jakiejś paranoi w tym mieście gdzie nikt nic nie może, a wszyscy biorą wynagrodzenie czy dietę.

00


mieszkaniec gminy ~mieszkaniec gminy (Gość)04.12.2012 22:49

"realnie" napisał(a):
sam to kwestionowałeś pisżąc( zostało zrobione więcej niż przez poprzednie 40) więc się zdecyduj


Jeśli mówiłeś, że nic przez 10 lat nie zrobiono to ja mówiłem, że więcej niż w poprzednich 40. Tylko wtedy robiono więcej w mieście a teraz trzeba było wyrównać to w całej gminie. Do tego doszły nowe rzeczy np. osiedle Podklasztorze, czy osiedle "Na skarpie" powstałe w latach 80 ale infrastrukturę trzeba było zrobić teraz.

"realnie" napisał(a):
Dziś burmistrzowi zgłasza się na zebraniu problemy, ale burmistrz nawet sobie nie zanotuje. A za rok na zebraniu od nowa lecą te same tematy, a usterki, często drobne i nie wymagającego wielkich finansów tylko właśnie spojrzenia po gospodarsku dalej są nieusunięte.


Ale to jakieś pomylenie pojęć! Burmistrz nawet nie powinien chodzić na takie zebrania. To jakieś nawyki z minionej epoki. Czy słyszałeś kiedyś aby prezydent Piotrkowa i Łodzi chodził na takie zebrania i zajmował się takimi drobnostkami? Od takich rzeczy są przewodniczący rady osiedli w mieście, sołtysi na wsiach ewentualnie radni. Burmistrz ma dbać o wizerunek gminy na zewnątrz, pilnować finansów publicznych, realizować zadania jakie postawiła przed mim Rada Miejska. To wprost wynika z ustawy o samorządzie kto ma jakie kompetencje. Burmistrz, jaki by nie był nie może się zajmować spaloną żarówką w latarni, śmieciami na skwerku czy dziurą w jezdni. I tu w tym momencie nie mówię o tej ekipie tylko o każdej władzy wykonawczej w gminie. Oczekujmy od burmistrza, radnych aby wykonywali te rzeczy które im obecnie nakazuje prawo a nie wracajmy do tego jak było w poprzednim systemie.

00


zeller ~zeller (Gość)04.12.2012 21:12

Jak ja miałem w latach 90 w-f w SP nr 1 w Sulejowie to 5-10 min grałem w piłke a 30-35 siedziałem i patrzyłem jak inni grają

00


zeller ~zeller (Gość)04.12.2012 21:09

"obiektyw" napisał(a):
Żeby tylko nie podzielił losu Orlika przy Gimnazjum, na którym praktycznie nic się (mającego coś wspólnego ze sportem) nie dzieje...

Na orliku gra się bardzo mało. A butelek po winie, piwie potłuczonych leży

00


obiektyw ~obiektyw (Gość)04.12.2012 17:50

[cytat="mieszkaniec-gminy"][Tylko ludziom na wsi coś się jeszcze chce robić.]
Nie do końca chyba tak jest, za bardzo generalizujesz. Ludziom z miasta (i nie tylko), gdy chcą coś zrobić podcina się skrzydła... stwarza się sztuczne problemy...
Świetnie że taki obiekt powstał, czas pokaże w jaki sposób będzie wykorzystywany w godzinach pozalekcyjnych i w weekendy... Żeby tylko nie podzielił losu Orlika przy Gimnazjum, na którym praktycznie nic się (mającego coś wspólnego ze sportem) nie dzieje...

00


realnie ~realnie (Gość)04.12.2012 15:35

"mieszkaniec-gminy" napisał(a):
To co było zrobione w tamtych latach nikt normalny nie będzie kwestionował.

sam to kwestionowałeś pisżąc( zostało zrobione więcej niż przez poprzednie 40) więc się zdecyduj. A jeśli chodzi o (Jeżdżenie rowerem po mieście nie ma nic wspólnego z gospodarnością, lecz co najwyżej z dbaniem o własne zdrowie) to pańskie oko konia tuczy, a nie o zdrowie naczelnikowi chodziło. Dziś burmistrzowi zgłasza się na zebraniu problemy, ale burmistrz nawet sobie nie zanotuje. A za rok na zebraniu od nowa lecą te same tematy, a usterki, często drobne i nie wymagającego wielkich finansów tylko właśnie spojrzenia po gospodarsku dalej są nieusunięte. Na gwałt się będzie sprzątać, sadzić trawę i inne na kilka tygodni przed wyborami tak jak kiedyś na przyjazd I sekretarza. Postaraj się jeszcze zrozumieć co napisałem o sprawiedliwym podziale pieniędzy. Chodzi o zwykłą uczciwość, czy to tak wiele ? Tak ciężko znależc szlachetnego człowieka na stanowisko w tych czasach ????

00


mieszkaniec gminy ~mieszkaniec gminy (Gość)04.12.2012 14:52

"realnie" napisał(a):
Chyba cię opętało na punkcie obrony tej ekipy. Sulejów był mistrzem gospodarności w okresie PRL. To że jedna z radnych upiększyła Sulejów to chyba tylko dlatego że pamiętała jak Sulejów wyglądał kiedyś. Tamte lata to budowa szkół, ośrodka zdrowia, oczyszczalnia ścieków, kanalizacje, wodociągi, turystyka kwitła, budowane nowe obiekty turystyczne, stadion na Polance, Viktoria, prężnie działał GS, powstał budynek dworcowy na przystanku, drogi, kładziono asfalt, budowano chodniki i wiele innych rzeczy. Nie pamiętasz lat 80-tych jak to mieszkańcy narzekali że Sulejów cały rozkopany, bo się robiło. Inna sprawa w jakiej jakości, ale innej technologii nie było. Powstały nowe osiedla, ktoś miał taką koncepcję i ktoś przygotował te tereny. Do Sulejowa waliły tłumy przyjezdnych, kwitła gastronomia i handel nawet w takich czasach jak PRL. Zlikwidowano na terenie Sulejowa wszystkie drewniane stodoły zmieniając wizerunek miasta. Może jeszcze lepiej podaj ile majątku pozostawionego z tamtego okresu rozsprzedano. W tym mieście był kiedyś naczelnik, który zanim przyszedł do urzędu to całe miasto objechał rowerem i sprawdził osobiście co jest nie tak. To nie byli karierowicze to byli prawdziwi gospodarze. A dziś aż przykro patrzeć jak wiele z tych osób dożywa czy dożywało za nędzną emeryturę. Przypomnę jeszcze ta gmina 10 lat temu nie była zadłużona. Opamiętania i docenienia tego co zrobili poprzednicy. Najprościej jest iść do banku i brać kredyt, a tak było przez kilka lat w tej gminie. Ostatnie lata to dopiero trochę coś pozyskano. Zerknij do podsumowania pierwszej kadencji tej ekipy co pan


To co było zrobione w tamtych latach nikt normalny nie będzie kwestionował. Należy się uznanie dla tych ludzi ale na tym koniec. To było 30 lat temu, inne czasy, inne realia, inny system. Nawet gmin formalnie wtedy nie było. Powstały dopiero w 1990r., wcześniej to były Miejskie Rady Narodowe. Nic nie mogło się wydarzyć bez zgody "wierchuszki" PZPR. Wszystkie inwestycje były finansowane przez budżet centralny według decyzji "góry" (wojewódzkiej rady narodowej)Nikt nie brał kredytów bo nie były potrzebne. Jak poprzednia Pani Burmistrz nie brała kredytów to nie robiło się absolutnie nic. W dzisiejszych czasach bez kredytów nie da się nic zrobić. Mam własną działalność i coś o tym wiem. Jeżdżenie rowerem po mieście nie ma nic wspólnego z gospodarnością, lecz co najwyżej z dbaniem o własne zdrowie.
Niskie emerytury nie są winą tej czy innej ekipy tylko systemu jaki mamy w Polsce. Jak trafnie zauważyłeś dużo robiło się w Sulejowie ale nic nie robiło się na wioskach. Tam też mieszkają tacy sami ludzie. I właśnie zacofanie infrastrukturalne całej gminy powoduje dzisiejsze problemy inwestycyjne. Niektórym się wydaje, że powinno się robić wszystko tylko w mieście a na wioskach to niech dalej konikami jeżdżą.

00


realnie ~realnie (Gość)04.12.2012 14:30

"mieszkaniec-gminy" napisał(a):
Tylko ludziom na wsi coś się jeszcze chce robić.

Przykłady kto, jaka grupa osób co zrobiła ? W Sulejowie od czasu transformacji jest ten problem że jest większa grupa radnych z terenu gminy niż Sulejowa. Dlatego też były próby w latach 90-tych rozłączenia miasta od gminy. Dlatego też każdy z kolejnych burmistrzów trzymał bardziej stronę większości i dlatego te pretensje mieszkańców Sulejowa od 20 lat bo żaden nie potrafił tego uregulować w cywilizowany sposób, aby pogodzić interesy jednych i drugich i sprawiedliwie dzielić. Te pretensje ciągną się i będą się ciągnąć i dlatego Sulejów potrzebuje gospodarza z krwi i kości. Jeśli chodzi o inicjatywę Sulejowian to podam przykład Społecznego Komitetu Budowy Szkoły na Podklasztorzu. Mieszkańcy i to głównie rodowici mieszkańcy doprowadzili do budowy i to w okresie w którym taka inwestycja wydawała się nierealna. Duża część prac wykonana w czynie społecznym. Więc nie plujcie na tych mieszkańców zarówno ty mieszkańcu gminy jak i ty luziku. Pokażcie co potraficie i działajcie społecznie. Trzeba chcieć widzieć co zrobili inni, a nie ograniczać się w horyzoncie czasowym do dwóch, trzech lat.

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat