Mieszkańcy Uszczyna będą walczyć z głośnym samolotem

Strefa FMRegion Sobota, 15 czerwca 2019139 9221
Mamy dosyć tego hałasu, chcemy zlikwidować uciążliwość, z którą cały czas żyjemy. Jest to złe, szkodliwe i powinno być zakazane, tak problem z samolotem Skyvan przedstawiają mieszkańcy Uszczyna, którzy skarżą się na na dokuczliwy hałas samolotu zrzucającego skoczków nad piotrkowskim lotniskiem. W piątek w tamtejszej Szkole Podstawowej odbyło się w tej sprawie spotkanie.
fot.S.Fiszer

Spotkanie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Eko Piotrkowskie. - Jest to inicjatywa czysto obywatelska, a więc to co zdziałamy zależy od nas. Wszyscy chcemy zlikwidować tę uciążliwość, z którą cały czas żyjemy. Wiemy, że w tej sprawie były prowadzone już różne działania, ale zostawały odrzucone. My nie chcemy walczyć z Aeroklubem, nie chcemy walczyć ze spadochroniarstwem, chcemy natomiast walczyć z uciążliwością samolotu Skyvan, którego odgłosy nie dają nam normalnie żyć - powiedział Jacek Gromniak, prezes zarządu Stowarzyszenia Eko Piotrkowskie. -Hałas to zjawisko, które bardzo ciężko określić. Do pewnego momentu jest dźwięk, a później zaczyna tworzyć się hałas, który jednym przeszkadza bardziej, innym mniej, a jeszcze innym w ogóle. Trudno jest znaleźć więc konkretny punkt, który określa gdzie zostaje popełnione przestępstwo. - dodaje.

 

Członkowie stowarzyszenia doszli do wniosku, że jedyną skuteczną metodą walki z uciążliwym hałasem jest skierowanie sprawy do sądu. - Dla nas ten samolot jest bardzo uciążliwy, powoduje utratę wartości naszych nieruchomości, naszego zdrowia i chcemy z tym walczyć, więc pójdziemy do sądu. Nie jest to wybryk kilku osób, które są nadwrażliwe, tylko działanie grupy ludzi, którzy myślą tak samo. Nie wierzymy  w to, że urzędnicy są w stanie cokolwiek zdziałać. Tylko sąd może wydać zakaz latania tego samolotu - mówi J. Gromniak.


Zainteresował temat?

20

8


Komentarze (139)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wiertarka z udarem ~wiertarka z udarem (Gość)14 godzin temu, 10:29

No i co z tą sprawą. Nikt nic nie pisze. Ostatnio lata tylko w weekendy?

10


umęczony ~umęczony (Gość)15.07.2019 00:33

Trzeba poprosić Pana Przewodniczącego o pomoc. To człowiek mądry i niezwykle pracowity. Z pewnością coś załatwi.

20


nie rozumiem ~nie rozumiem (Gość)13.07.2019 11:07

Słyszę, że sky van wrócił. Ktoś wie gdzie? Czyli pupa z eko piotrkowskie. A było tak pięknie, cicho. Nie rozumiem, nikt nie może zabronić mu latać? Co to za kraj??

41


brzeczy ~brzeczy (Gość)13.07.2019 12:40

12:40

10


lol ~lol (Gość)04.07.2019 07:48

Wszyscy którzy chcą się podpisać pod petycją proszę o kontakt 315kowal@wp.pl

50


gość ~gość (Gość)15.06.2019 15:19

To samo jest we Włodzimierzowie. Jeżeli potrzbujecie wsparcia możemy zebrać podpisy. Dajcie znać gdzie możemy z Wami się skontaktować.

262


gość ~gość (Gość)17.06.2019 09:10

Pan "gość" sobie strzelił darmowy artykuł w komentarzach. Niech zabiera pudło i leci tam, gdzie na niego czekają. Inne samoloty w Piotrkowie mi nie przeszkadzają. Dlaczego pan twierdzi, że kilkaset, czy kilka tysięcy osób ma zaburzenia i powinno się leczyć? Wg pana to epidemia? Proszę powiadomić sanepid.

163


gość ~gość (Gość)17.06.2019 14:34

Kto jest "ZA" sporządzeniem list poparcia dla mieszkańców Uszczyna??? Mogę zapewnić właściciela SkyVana że jest na kilkadziesiąt tysięcy!

134


gość ~gość (Gość)17.06.2019 22:13

Pozew o zniesławienie?! Oj człowieku spokojny (czy jakoś tam) wiesz co to jest (z prawnego języka podpowiada) zakłócenie miru domowego oraz immisja? Słyszałeś kiedyś takie określenia prawne? Proponuję wygooglowac. Wierzeje, Uszczyna, Kałek, Zalesice to miejscowości usłane prawnikami i sędziami. Pozdrawiam piotrkowskich prokuratorów z Morycy! A petycję w tym kraju może składać każdy i podpisywać również. Mamy demokrację i nie zabierzesz jej obywatelom swoimi psudo ostrzeżeniami.

121


Błoga cisza ~Błoga cisza (Gość)18.06.2019 18:20

Dzisiaj, 18.06.2019 r. jest bardzo miłe popołudnie i mam nadzieję że już tak pozostanie.

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat