Mieszkańcy Uszczyna będą walczyć z głośnym samolotem

Strefa FMRegion Sobota, 15 czerwca 2019144 11779
Mamy dosyć tego hałasu, chcemy zlikwidować uciążliwość, z którą cały czas żyjemy. Jest to złe, szkodliwe i powinno być zakazane, tak problem z samolotem Skyvan przedstawiają mieszkańcy Uszczyna, którzy skarżą się na na dokuczliwy hałas samolotu zrzucającego skoczków nad piotrkowskim lotniskiem. W piątek w tamtejszej Szkole Podstawowej odbyło się w tej sprawie spotkanie.
fot.S.Fiszer

Spotkanie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Eko Piotrkowskie. - Jest to inicjatywa czysto obywatelska, a więc to co zdziałamy zależy od nas. Wszyscy chcemy zlikwidować tę uciążliwość, z którą cały czas żyjemy. Wiemy, że w tej sprawie były prowadzone już różne działania, ale zostawały odrzucone. My nie chcemy walczyć z Aeroklubem, nie chcemy walczyć ze spadochroniarstwem, chcemy natomiast walczyć z uciążliwością samolotu Skyvan, którego odgłosy nie dają nam normalnie żyć - powiedział Jacek Gromniak, prezes zarządu Stowarzyszenia Eko Piotrkowskie. -Hałas to zjawisko, które bardzo ciężko określić. Do pewnego momentu jest dźwięk, a później zaczyna tworzyć się hałas, który jednym przeszkadza bardziej, innym mniej, a jeszcze innym w ogóle. Trudno jest znaleźć więc konkretny punkt, który określa gdzie zostaje popełnione przestępstwo. - dodaje.

 

Członkowie stowarzyszenia doszli do wniosku, że jedyną skuteczną metodą walki z uciążliwym hałasem jest skierowanie sprawy do sądu. - Dla nas ten samolot jest bardzo uciążliwy, powoduje utratę wartości naszych nieruchomości, naszego zdrowia i chcemy z tym walczyć, więc pójdziemy do sądu. Nie jest to wybryk kilku osób, które są nadwrażliwe, tylko działanie grupy ludzi, którzy myślą tak samo. Nie wierzymy  w to, że urzędnicy są w stanie cokolwiek zdziałać. Tylko sąd może wydać zakaz latania tego samolotu - mówi J. Gromniak.


Zainteresował temat?

21

8


Komentarze (144)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)05.09.2019 15:46

Przeszkadza bardzo skyvan. Niech zmieni na cichsze te silniki i będzie ok.

30


gość ~gość (Gość)05.09.2019 14:11

Cisza i spokój są zakłucane przez ten "unikatowy"samolot z bardzo głośnym jak od bombowca, silnikiem. Biznesmem zarabia olbrzymie pieniądze bez szacunku dla ludzi i natury!
A przecież wystarczyło by zainwestować w nowe z cichym silnikiem samoloty i dalej zarabiać. Może nawet wesprzeć i zadbać o środowisko, które pomaga mu się w ten sposób bogacić!!!

30


jp ~jp (Gość)26.08.2019 16:07

skyvany miały byc dwa, dzisiaj chyba latają dwa, wyjątkowo wkur...cy dźwięk. Robię printscreeny bo na epiotrków jest niezła cenzura a jak będzie trzeba to będę robił videoscreny :) pozdrawiam

20


chleb ~chleb (Gość)25.08.2019 15:02

A dodam sobie komentarz do artykułu, żeby odświeżyć temat bo akurat buczy.

30


gość ~gość (Gość)15.06.2019 19:57

Ja mieszkam w Poniatowie i w ogóle mi to nie przeszkadza. Nie zwracam na to uwagi. Osoby którym to przeszkadza mają chyba zbyt dużo wolnego czasu i się nudzą lub są chore na nerwicę. Zalecam znalezienie sobie zajęcia lub udanie się do psychiatry.

1238


lol ~lol (Gość)25.07.2019 09:16

https://ekopiotrkowskie.pl/dolacz-do-nas/

20


wiertarka z udarem ~wiertarka z udarem (Gość)20.07.2019 10:29

No i co z tą sprawą. Nikt nic nie pisze. Ostatnio lata tylko w weekendy?

30


umęczony ~umęczony (Gość)15.07.2019 00:33

Trzeba poprosić Pana Przewodniczącego o pomoc. To człowiek mądry i niezwykle pracowity. Z pewnością coś załatwi.

20


nie rozumiem ~nie rozumiem (Gość)13.07.2019 11:07

Słyszę, że sky van wrócił. Ktoś wie gdzie? Czyli pupa z eko piotrkowskie. A było tak pięknie, cicho. Nie rozumiem, nikt nie może zabronić mu latać? Co to za kraj??

51


brzeczy ~brzeczy (Gość)13.07.2019 12:40

12:40

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat