Mieszkańcy Uszczyna będą walczyć z głośnym samolotem

Strefa FMRegion Sobota, 15 czerwca 2019144 12716
Mamy dosyć tego hałasu, chcemy zlikwidować uciążliwość, z którą cały czas żyjemy. Jest to złe, szkodliwe i powinno być zakazane, tak problem z samolotem Skyvan przedstawiają mieszkańcy Uszczyna, którzy skarżą się na na dokuczliwy hałas samolotu zrzucającego skoczków nad piotrkowskim lotniskiem. W piątek w tamtejszej Szkole Podstawowej odbyło się w tej sprawie spotkanie.
fot.S.Fiszer

Spotkanie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Eko Piotrkowskie. - Jest to inicjatywa czysto obywatelska, a więc to co zdziałamy zależy od nas. Wszyscy chcemy zlikwidować tę uciążliwość, z którą cały czas żyjemy. Wiemy, że w tej sprawie były prowadzone już różne działania, ale zostawały odrzucone. My nie chcemy walczyć z Aeroklubem, nie chcemy walczyć ze spadochroniarstwem, chcemy natomiast walczyć z uciążliwością samolotu Skyvan, którego odgłosy nie dają nam normalnie żyć - powiedział Jacek Gromniak, prezes zarządu Stowarzyszenia Eko Piotrkowskie. -Hałas to zjawisko, które bardzo ciężko określić. Do pewnego momentu jest dźwięk, a później zaczyna tworzyć się hałas, który jednym przeszkadza bardziej, innym mniej, a jeszcze innym w ogóle. Trudno jest znaleźć więc konkretny punkt, który określa gdzie zostaje popełnione przestępstwo. - dodaje.

 

Członkowie stowarzyszenia doszli do wniosku, że jedyną skuteczną metodą walki z uciążliwym hałasem jest skierowanie sprawy do sądu. - Dla nas ten samolot jest bardzo uciążliwy, powoduje utratę wartości naszych nieruchomości, naszego zdrowia i chcemy z tym walczyć, więc pójdziemy do sądu. Nie jest to wybryk kilku osób, które są nadwrażliwe, tylko działanie grupy ludzi, którzy myślą tak samo. Nie wierzymy  w to, że urzędnicy są w stanie cokolwiek zdziałać. Tylko sąd może wydać zakaz latania tego samolotu - mówi J. Gromniak.


Zainteresował temat?

22

8


Komentarze (144)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

lol ~lol (Gość)04.07.2019 07:48

Wszyscy którzy chcą się podpisać pod petycją proszę o kontakt 315kowal@wp.pl

50


gość ~gość (Gość)15.06.2019 15:19

To samo jest we Włodzimierzowie. Jeżeli potrzbujecie wsparcia możemy zebrać podpisy. Dajcie znać gdzie możemy z Wami się skontaktować.

282


gość ~gość (Gość)17.06.2019 09:10

Pan "gość" sobie strzelił darmowy artykuł w komentarzach. Niech zabiera pudło i leci tam, gdzie na niego czekają. Inne samoloty w Piotrkowie mi nie przeszkadzają. Dlaczego pan twierdzi, że kilkaset, czy kilka tysięcy osób ma zaburzenia i powinno się leczyć? Wg pana to epidemia? Proszę powiadomić sanepid.

173


gość ~gość (Gość)17.06.2019 14:34

Kto jest "ZA" sporządzeniem list poparcia dla mieszkańców Uszczyna??? Mogę zapewnić właściciela SkyVana że jest na kilkadziesiąt tysięcy!

154


gość ~gość (Gość)17.06.2019 22:13

Pozew o zniesławienie?! Oj człowieku spokojny (czy jakoś tam) wiesz co to jest (z prawnego języka podpowiada) zakłócenie miru domowego oraz immisja? Słyszałeś kiedyś takie określenia prawne? Proponuję wygooglowac. Wierzeje, Uszczyna, Kałek, Zalesice to miejscowości usłane prawnikami i sędziami. Pozdrawiam piotrkowskich prokuratorów z Morycy! A petycję w tym kraju może składać każdy i podpisywać również. Mamy demokrację i nie zabierzesz jej obywatelom swoimi psudo ostrzeżeniami.

141


Błoga cisza ~Błoga cisza (Gość)18.06.2019 18:20

Dzisiaj, 18.06.2019 r. jest bardzo miłe popołudnie i mam nadzieję że już tak pozostanie.

61


a74 ~a74 (Gość)17.06.2019 20:41

Bardziej irytujące i hałaśliwe są te wasze wiejskie tuningi w 20-to letnich super wozach marki bmw

214


Wierzeje Piotrków ~Wierzeje Piotrków (Gość)17.06.2019 09:37

Mieszkańcy Uszczyna, popieram z całą stanowczością Waszą inicjatywę ! W końcu ktoś zebrał się społecznie w tej sprawie i chce coś z tym zrobić. Nie zrażajcie się ironicznymi wpisami przewijającymi się podczas tej dyskusji. To takie polskie i w dodatku słabe. Nie da się nie dostrzec (choć w tym wypadku usłyszeć) tego problemu. Jestem przekonany że "zwolenników" tego samolotu jest zaledwie kilku żeby nie powiedzieć, że wpisów dokonuje jedna i ta sama niewielka grupa osób.
Zbierajcie dowody. Jeśli trzeba zbierzcie podpisy mieszkańców, którzy są przeciw. Jest ich zapewne wielu. Informujcie także jak można Wam pomóc.

224


Piotrków Śródmieście ~Piotrków Śródmieście (Gość)17.06.2019 02:43

Gorszy od pięknej melodii wydobywającej się z silnika samolotu jest śmierdzący obornik wylewany na pola w okolicach Piotrkowa .Smród w całym mieście nie do wytrzymania !!!...Trzeba zamykać okna !!! Tęż zbieramy podpisy i idziemy do Sądu....

1010


yova ~yova (Gość)17.06.2019 14:19

PIE NIA CZE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

212


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat