Kredyt konsolidacyjny - czym jest?

ePiotrkowKraj Czwartek, 27 września 20180 2472
Jeśli wpadłeś w spiralę zadłużenia i nie wiesz, jak się z niej wyplątać, skorzystaj z kredytu konsolidacyjnego. Połączenie kilku pożyczek w jedną sprawi, że bez trudu spłacisz zadłużenie. Nowa pożyczka będzie miała niższą ratę, przez co nie będzie odczuwalna dla twojego budżetu.

Kredyt konsolidacyjny - co kryje się pod tym pojęciem?
 

Jeśli sięgamy po kredyt czy pożyczkę pozabankową, pojęcie “kredyt konsolidacyjny” nie powinno być nam obce. Pożyczka konsolidacyjna to nic innego jak sposób na zrestrukturyzowanie naszego zadłużenia. Pożyczkodawca łączy nasze pojedyncze zadłużenia w jedno. Raty nowej pożyczki są mniejsze, dzięki czemu istnieje większa szansa na finalne spłacenie pożyczki. Sięgając po to rozwiązanie należy jednak pamiętać, że bierzemy na swoje barki kolejną pożyczkę. Często jednak jest to jedyna droga do oddłużenia.

 

Wyróżniamy kredyt konsolidacyjny:

 

- gotówkowy - nie wymaga on zabezpieczeń i przyznawany jest na krótki okres;
 

- hipoteczny - wymaga zabezpieczenia w postaci hipoteki czy gwaranta, przyznawany jest na długi czas.

 
Konsolidacja długów - jakie ma zalety?
 

Choć wzięcie kolejnej pożyczki nie dla wszystkich może być dobrym rozwiązaniem, osoby będące w trudnej sytuacji finansowej wiele zyskują. Przede wszystkim kredyt konsolidacyjny sprawia, że nie musimy pamiętać o spłacie kilku zobowiązań. Jedna rata i konkretny dzień spłaty są bardzo wygodne. Nasza zdolność kredytowa  ulega poprawie, co będzie miało pozytywny wpływ na wnioskowanie o kolejną pożyczkę w przyszłości.

 

Dzięki rozłożonej na dłuższy czas pożyczce możemy być spokojni o nasz domowy budżet. Rata nowego kredytu nie będzie w żaden sposób odczuwalna dla funduszu. Co więcej, oprocentowanie pożyczki będzie korzystniejsze. Ma nam ona pomóc spłacić zaległości, a nie wprowadzić nas w spiralę zadłużenia. Niektóre banki udzielają kredytów konsolidacyjnych bez poręczeń i zabezpieczeń. Sprawia to, że wysoka kwota pożyczki na konsolidację długu zostanie przyznana niemalże każdemu.

 

Kredyt konsolidacyjny w banku - na jakich zasadach?
 

Jeśli interesuje nas konsolidacja kredytów warto wiedzieć, co należy zrobić, aby do niej doszło. Wystarczy, że zgłosimy swojemu pożyczkodawcy niemożność spłaty zadłużenia. Ważne, aby odbyło się to jeszcze przed faktycznym terminem spłaty. Zadaniem naszego wierzyciela jest znalezienie najkorzystniejszego dla nas rozwiązania.

 

Pamiętajmy jednak, że sporo instytucji świadczy taką usługę na zasadzie współpracy z Biurem Informacji Kredytowej. W przypadku braku płynności finansowej pożyczkodawca może zaproponować nam pożyczkę z zastawem samochodu lub nieruchomości. Może także wskazać warunek poświadczenia naszego kredytu przez osobę trzecią. Żyrant powinien być świadomy, że jeśli nie uda nam się spłacić nowej pożyczki, będzie musiał zrobić to za nas. Często dzieje się tak, że bank zupełnie rezygnuje ze współpracy z klientem ze względu na jego historię kredytową. W takim przypadku pozostaje nam szukać pomocy wśród instytucji pożyczkowych działających online.

 

Pożyczka konsolidacyjna online
 

Jeśli bank odmówił nam przyznania konsolidacji kredytów, pamiętajmy o instytucjach pozabankowych. Choć nie posiadają one w swojej ofercie pożyczek konsolidacyjnych, udzielają pożyczek ratalnych  na wysokie kwoty. Co warto wiedzieć, przed jej zaciągnięciem? Bardzo często pożyczka ta może zastąpić kredyt konsolidacyjny, w dodatku udzielana jest na korzystniejszych zasadach niż pożyczka od banku.

 

Aby znaleźć odpowiedniego pożyczkodawcę warto skorzystać z porównywarek internetowych. Zestawienie w jednym miejscu najbardziej zaufanych pożyczkodawców sprawi, że wybierzemy dobrze i szybko pozbędziemy się zadłużenia.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat