Kontrowersyjne bilbordy na piotrkowskich ulicach

ePiotrkow Czwartek, 15 kwietnia 202161 7162
Cały kraj został zalany bilbordami i plakatami, na których widnieje hasło "kochajcie się, mamo i tato", stylizowane na napisane przez dziecko. Promują one nierozerwalność małżeństwa, a ich twórcy na swojej stronie przekonują, że rozwód jest zawsze złym rozwiązaniem. W Piotrkowie również takich bilbordów nie zabrakło. Odpowiedzią na nie są banery, które mają z kolei wspierać osoby LGBTQ+.
fot. Iwo Stachaczyk

Taki bilbord w Piotrkowie pojawił się w pobliżu ronda Lecha i Marii Kaczyńskich. Zobaczymy na nim napis „Kochajcie mnie, mamo i tato" oraz informację, że 80% nastolatków nie jest akceptowana przez swoich rodziców. Autorką koncepcji jest Karolina "Szarosen" Plewińska. Jak czytamy na stronie organizatora.

 

„88% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoich ojców.

75% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoje matki.

70% nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze."

 

- Naszym zdaniem najważniejsze jest to, żeby w pierwszej kolejności rodzice kochali swoje dziecko. Niestety – coś, co powinno być oczywiste, w przypadku dzieci LGBT+ wcale nie jest normą – mówią organizatorzy akcji i zapewniają, że to co uda się zebrać, zostanie przeznaczone na działania pomocowe na rzecz osób LGBTQ+ (pomoc prawna, psychologiczna itp.).

Celem akcji „kochajcie mnie, mamo i tato" jest dotarcie z tym hasłem do każdego zakątka kraju.

Na początku stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza, Grupa Stonewall i Kultura Równości wykupiły kilka miejsc reklamowych w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Bilbordy w innych lokalizacjach i miastach (choćby w Piotrkowie) są zasługą osób wpłacających na zbiórkę.

 

Autorzy projektu zapraszają na swoją stronę kochajciemnie.pl.

 

autor: Iwo Stachaczyk


Zainteresował temat?

7

15


Komentarze (61)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_. ~go?ć_. (Gość)22.04.2021 22:36

Przykro mi jak czytam, niektóre komentarze. Jestem nastolatką i jestem biseksualna. Nie,nie wybrałam tego,tak samo jak reszta osób lgbtq+. Wiele nastolatków się zabija i to nie jest wymysł mediów. Każdy homofobiczny komentarz rani,z czasem każdy ma dość i nie widzi innego rozwiązania niż samobójstwo. Niszczycie młode osoby i nawet nie zdajecie sobie sprawy jak to nas boli.

20


Qku ~Qku (Gość)15.04.2021 08:15

Problemy psychiczne powinno się leczyć... za chwile będziemy mieli problem u dzieci z określeniem płci bo w zależności od porannego nastroju dziecko będzie dziewczynką albo chłopcem. Dodatkowo dzieci są za małe aby decydować o wielu rzeczach związanych z życiem ale w wieku 5 lat mogą określić swoją płeć... chore.
Niestety ale ta patologia dotyka już całego świata i nie wiadomo jakie będą tego konsekwencje...

4131


wkrw ~wkrw (Gość)16.04.2021 10:38

Smutne to, jak bardzo ludzie nie rozumieją problemu ludzi w tym dzieci transpłciowych, niebinarnych, homoseksualnych, nieheteronormatywnych. Pewnie nawet nie wiecie, że tacy są, znacie jedynie obraźliwe pojęcia "pedał" i "lesba" uważając, że to zboczenie, wymysł albo co gorsza moda. Otóż wszystkie wymienione osoby RODZĄ SIĘ z takimi cechami i wielu z nich pewnie wolałoby nie mieć problemu np. bycia kobietą w ciele mężczyzny zwłaszcza w tym wyznaniowoprawackim kraju i zmagac sie całe zycie z hejtem, nienawiścią, problemami prawnymi, brakiem pomocy medycznej przy zabiegach i z całą masa innych problemów. Może wystarczy nieco tolerancji dla inności, nawet jeśli jej nie rozumiemy do końca.

162


Hmmm ~Hmmm (Gość)15.04.2021 16:11

Dziwne się to wszystko porobiło. Jak w serialach promuje się związki tej samej płci, to jest ok, a jak już ktoś promuje tradycyjne wartości... to już jest kontrowersyjne?

2010


matka ~matka (Gość)15.04.2021 11:57

Chyba tylko wyrodnych i patologicznych rodziców ich własne dziecko musi prosić o miłość.

212


dekkers ~dekkers (Gość)15.04.2021 20:43

Co to jest "wyoutowany nastolatek"??? Pytam poważnie...

54


Q&Q ~Q&Q (Gość)15.04.2021 16:25

Najlepiej jak będzie pisać
Kochaj mnie tato i tato
lub kochaj mnie mamo i mamo.
Tego chcecie?
Brak słów...

1320


łoświecony łosioł ~łoświecony łosioł (Gość)15.04.2021 18:55

Cytuję:
Odpowiedzią na nie są banery, które mają z kolei wspierać osoby LGBTQ+. (...) Zobaczymy na nim napis „Kochajcie mnie, mamo i tato" oraz informację, że 80% nastolatków nie jest akceptowana przez swoich rodziców.


Nie chcę wyjść na czepialskiego, ale jeśli to akcja środowiska LGBTITD, to powinni być konsekwentni i napis na plakacie nie powinien brzmieć "Kochajcie mnie, mamo i tato", tylko "Kochajcie mnie, rodzicu pierwszy i rodzicu drugi". W niektórych krajach zachodnich przeforsowano już wykreślenie z dokumentów określeń "matka" i "ojciec" i zastąpienie ich określeniami "rodzic pierwszy" i "rodzic drugi" (pojawienie się trzeciego jest pewnie kwestią czasu). Podobno określenia "matka" i "ojciec" dyskryminowały i urażały środowiska LGBTCOŚTAMCOŚTAM właśnie...
Tak swoją drogą, to wcale nie trzeba należeć do LGBTITD, by być nieakceptowanym przez własnych rodziców. Życiowe ścieżki bywają czasem bardzo zawiłe.

88


PiotrkowJanka ~PiotrkowJanka (Gość)15.04.2021 19:56

Nie twórzcie sztucznych problemów.

139


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)15.04.2021 08:45

Na szczęście dziś (p.bodnar) wyleci z hukiem ze swojego stołka

2438


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat