Kontrowersyjne bilbordy na piotrkowskich ulicach

ePiotrkow Czwartek, 15 kwietnia 202161 7374
Cały kraj został zalany bilbordami i plakatami, na których widnieje hasło "kochajcie się, mamo i tato", stylizowane na napisane przez dziecko. Promują one nierozerwalność małżeństwa, a ich twórcy na swojej stronie przekonują, że rozwód jest zawsze złym rozwiązaniem. W Piotrkowie również takich bilbordów nie zabrakło. Odpowiedzią na nie są banery, które mają z kolei wspierać osoby LGBTQ+.
fot. Iwo Stachaczyk

Taki bilbord w Piotrkowie pojawił się w pobliżu ronda Lecha i Marii Kaczyńskich. Zobaczymy na nim napis „Kochajcie mnie, mamo i tato" oraz informację, że 80% nastolatków nie jest akceptowana przez swoich rodziców. Autorką koncepcji jest Karolina "Szarosen" Plewińska. Jak czytamy na stronie organizatora.

 

„88% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoich ojców.

75% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoje matki.

70% nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze."

 

- Naszym zdaniem najważniejsze jest to, żeby w pierwszej kolejności rodzice kochali swoje dziecko. Niestety – coś, co powinno być oczywiste, w przypadku dzieci LGBT+ wcale nie jest normą – mówią organizatorzy akcji i zapewniają, że to co uda się zebrać, zostanie przeznaczone na działania pomocowe na rzecz osób LGBTQ+ (pomoc prawna, psychologiczna itp.).

Celem akcji „kochajcie mnie, mamo i tato" jest dotarcie z tym hasłem do każdego zakątka kraju.

Na początku stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza, Grupa Stonewall i Kultura Równości wykupiły kilka miejsc reklamowych w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Bilbordy w innych lokalizacjach i miastach (choćby w Piotrkowie) są zasługą osób wpłacających na zbiórkę.

 

Autorzy projektu zapraszają na swoją stronę kochajciemnie.pl.

 

autor: Iwo Stachaczyk


Zainteresował temat?

7

15


Komentarze (61)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Alan ~Alan (Gość)15.04.2021 10:17

Bardzo fajna akcja !!!

64


sdjhtyu ~sdjhtyu (Gość)15.04.2021 10:13

Jak promuje się osoby LGBT to jest dobrze, to jest wolność, to jest równość, to jest nowoczesność i postęp. Ale jak jest plakat promujący rodzinę, wartości, to jest ciemnota i od razu MUSI być odpowiedź, bo to przecież plakat aby mama i tata się kochali to uderzenie w LGBT.

106


Mila ~Mila (Gość)15.04.2021 09:55

Zajmijcie się tematem co zrobić żeby ludzi młodych w mieście zostawalo więcej a nie jakieś bilbordy. Miasto umiera z nudy, nic się tu nie dzieje. Galeria to nie cały świat

70


Wacław Ościenny ~Wacław Ościenny (Gość)15.04.2021 09:55

Długa jest lista waszych problemów zalegających w ostatnim odcinku mojego przewodu pokarmowego.

44


@ndzi ~@ndzi (Gość)15.04.2021 09:43

a ja proszę św. Mikołaja o mamusię bo nie chcę mieć tylko dwóch tatusiów

67


nobody ~nobody (Gość)15.04.2021 09:30

Bilbordami świata się nie zmieni. Pieniądze wyrzucone w błoto. Mogły iść na REALNĄ pomoc dla dzieci i młodzieży np. kontakt z psychologiem. Zarówno jedna i druga strona przecież mówi, że ma na względzie dobro dzieci, a plakatami to tym dzieciakom nie pomogą.

124


Ojciec ~Ojciec (Gość)15.04.2021 09:30

,,Promują one nierozerwalność małżeństwa" to źle w opinii autora tekstu ?

132


Wiesław Paleta ~Wiesław Paleta (Gość)15.04.2021 09:04

Znowu o tematach zastępczych najbardziej pokrzywdzonych ludziach naszych czasów czyli 7qpt mus mus.
Szkoda nawet o tym gadać.

96


Jarosław singiel ~Jarosław singiel (Gość)15.04.2021 08:26

Jeszcze kilkanaście lat wstecz bilbordy były by nie kontrowersyjne lecz dzisiejsza poprawność wygląda tak że promocja rodziny,rozumiana jest jako nietolerancja wobec mniejszości homoseksualnej.Jesli mamy iść w tą stronę to państwo PiS niech trwa do końca świata i jeden dzień dłużej.

1311


Mkm ~Mkm (Gość)15.04.2021 08:24

Nie rozumiem tytułu artykułu. Co jest takiego kontrowersyjnego w tym że ludzie którzy chcą być ze sobą, chcą mieć dzieci powinni się darzyc wzajemną miłością? Ten świat staje na głowie.

131


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat