Jest apelacja w sprawie hali balonowej

ePiotrkow Wtorek, 16 września 201419 3730
Prokuratura nie podzieliła stanowiska sądu w sprawie wyroku dotyczącego zakupu przez piotrkowski OSiR hali balonowej. - Zdaniem prokuratury oskarżeni powinni zostać uznani za winnych zarzucanych im czynów, a sąd powinien wymierzyć im w efekcie karę, o którą wnoszono w pierwszej instancji – takie jest stanowisko prokuratury.

Przypominamy, że wyrok w pierwszej instancji zapadł 22 lipca. Sąd uznał, że oskarżeni Leszek Heinzel i Grzegorz Ż. przekroczyli swoje uprawnienia i nie dopełnili obowiązków, ale postępowanie wobec nich umorzył ze względu na znikomą szkodliwość czynu. Tymczasem prokuratura (wg której przetarg na zakup „balona” był ustawiony) żądała dla oskarżonych 1,5 roku (w zawieszeniu na 3 lata) pozbawienia wolności oraz zakazu pełnienia funkcji kierowniczych w administracji rządowej i samorządowej przez 4 lata.

10 września Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie skierowała do sądu apelację od wyroku. - Wyrokowi zarzucono błąd w ustaleniach faktycznych przyjętych za podstawę orzeczenia, które to błędy mogły mieć wpływ na jego treść – tłumaczy Sławomir Mamrot, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie. - Ponadto zarzucono obrazę określonych przepisów postępowania, które również wpływały na treść orzeczenia. Formułując te wszystkie zarzuty, prokuratura wniosła o uchylenie zaskarżonego wyroku i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania sądowi.

as


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga15.12.2014 09:52

I co z tą apelacją? Odspawają Leszka H. od koryta czy nie?

00


Marek Marecki Polska ~Marek Marecki Polska (Gość)23.09.2014 08:15

Czyli w Piotrkowie jak za 500.000 manewr zrobisz , to mała szkodliwość czynu ?
Jak to rozumieć... ?

30


wyborca ~wyborca (Gość)16.09.2014 20:53

Chojniak to gotów jeszcze Leszkowi nagrodę dać! Przecież szkodliwośc jego pracy jest MAŁA w porównaniu do innych prezydenckich urzędników

80


dziki kraj ~dziki kraj (Gość)16.09.2014 14:48

"MIX" napisał(a):
Co to jest ta społeczna szkodliwość czynu? na czym to polega?


Społeczna szkodliwość czynu jest wtedy, gdy sąd chce ukarać panującą bandę złodziei.
To przecież obraża powszechnie powszechnie panujący porządek rzeczy!

80


OVK ~OVK (Gość)16.09.2014 14:47

Ostatnie podrygi chojniakowej kliki,16 listopada przegonimy to barachło.
Zapamiętajcie te nazwiska to radni głosujący za podwyżkami dla Piotrkowian, dwór Chojniaka trzymający się koryta, większość z grupy "razem dla Piotrkowa":
Marian Błaszczyński
Mariusz Staszek,
Rafał Czajka
Przemysław Winiarski,
Jadwiga Wójcik
Magdalena Kwiecińska
Sławomir Dajcz
Monika Tera
Sebastian Żerek
Urszula Czubała
Ludomir Pencina
Piotr Masiarek
Adam Gaik
PAMIĘTAJMY I NIE GŁOSUJMY NA TYCH LUDZI.

121


Nie jestem Pampuchem!!! ~Nie jestem Pampuchem!!! (Gość)16.09.2014 14:14

"Nie-jestem-Pampuchem" napisał(a):
Również "cicha" gazetka gadzinowa prezydenta Ch. czyli "Fakty Piotrkowskie" opublikowała wywiad ze skrzywdzonym i uciemiężonym Heinzlem, kreując go wręcz na bohatera i ofiarę.


"Fakty Piotrkowskie" - 7 sierpnia 2014
https://www.facebook.com/pages/Fakty-Piotrkowskie/132517270256521

30


kargul ~kargul (Gość)16.09.2014 14:09

Sądy sądami a sprawiedliwość musi być po naszej stronie.

60


Nie jestem Pampuchem!!! ~Nie jestem Pampuchem!!! (Gość)16.09.2014 14:08

He, he, he. A rzecznik prezydenta niejaki złote usta Bąkowicz warz ze srebrnymi ustami TV Jarszakową już powypisywali i opublikowali hymny i peany na oficjalnym portalu miasta, jak to Heinzel był niesłusznie ciemiężony przez policję, prokuraturę i sąd - nasłane zapewne przez Piotrkowską Inicjatywę Obywatelską.
http://www.telewizjapiotrkow.pl/TV/telewizjapiotrkow/index.php/wiadomosci/679-sad-umorzyl-sprawe
Również "cicha" gazetka gadzinowa prezydenta Ch. czyli "Fakty Piotrkowskie" opublikowała wywiad ze skrzywdzonym i uciemiężonym Heinzlem, kreując go wręcz na bohatera i ofiarę.
https://www.facebook.com/pages/Fakty-Piotrkowskie/132517270256521
Wniosek: pożyjemy, zobaczymy...

60


MIX ~MIX (Gość)16.09.2014 13:03

"Kim-jest-Grzegorz-z." napisał(a):
A dlaczego nazwisko dyrektora Heizla zostało ujawnione? Czy tylko nazwisko oskarżonego "ż" podlega ochronie danych osobowych a osk. Leszka Heinzla już nie? Bzdury wypisujesz "MIX"


Leszek Heinzel wyraził zgodę na podawanie pełnego nazwiska

60


Kim jest Grzegorz Ż. ~Kim jest Grzegorz Ż. (Gość)16.09.2014 12:58

"MIX" napisał(a):
nazwisko jest dobrem osobistym każdego człowieka, które podlega ochronie prawnej. Nie można bez zgody podawać nazwisk jeżeli nie ma prawomocnego wyroku


A dlaczego nazwisko dyrektora Heizla zostało ujawnione? Czy tylko nazwisko oskarżonego "ż" podlega ochronie danych osobowych a osk. Leszka Heinzla już nie? Bzdury wypisujesz "MIX"

16


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat