Jabłko wciąż smakuje, czyli wyjątkowy koncert w Piotrkowie (VIDEO)

ePiotrkow Sobota, 09 listopada 20194 4687
Aby uczestniczyć w tym wydarzeniu, niektórzy pokonali tysiące kilometrów. Opłaciło się. Koncert "Smak Jabłka i Przyjaciele" okazał się nie tylko wielkim sukcesem frekwencyjnym, ale także artystycznym i ... towarzyskim.

Ładuję galerię...

Smak Jabłka, piotrkowski zespół wykonujący muzykę łagodną, poetycką, zadebiutował 5 listopada 1990 roku. W ciągu niemal dekady działalności artystycznej formacja Marii Jakubczak, Katarzyny Jarszak, Pawła Małolepszego i Tomasza Rorbacha (nie mógł uczestniczyć w koncercie) zdobyła wiele nagród na festiwalach i wylansowała kilka świetnie pamiętanych do dziś piosenek. Ta najbardziej znana to oczywiście "Wiara", którą w piątek w piotrkowskim MOK-u na koniec zaśpiewali wszyscy artyści wraz z publicznością. I to dwukrotnie.

 

Bo właśnie w piątek w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie odbył się koncert z okazji debiutu Smaku Jabłka. Wzięli w nim udział artyści, którzy z zespołem współpracowali bądź spotykali się na scenie: Sylwester Szweda, Przeznaczenie, BezNut i Przedświt. Jeden z muzyków tego ostatniego, Tomasz Soliński na koncert przyleciał z Izraela, a wokalistka Marta Jończyk z Anglii. Były też muzyczne, pokoleniowe niespodzianki: na scenie wystąpiły dzieci wokalistki Smaku Jabłka Marii: Julia, Kuba i Piotr Jakubczakowie oraz Aleksandra Bykowska, córka prowadzącego Jacka. Bo niedaleko pada jabłko od jabłoni.

 

Klimatyczne dekoracje autorstwa Elżbiety Makagon, fotograficzne wspomnienia, świetny nastrój który wprowadzili ci, którzy uczestniczyli przy narodzinach Smaku Jabłka: Robert Gusta i Jacek Bykowski, no i pełna sala (bilety wyprzedane na tydzień przed koncertem) - to był naprawdę wyjątkowy wieczór. Zaczął się o 19.00, skończył po 22.00, ale chyba nikt ze zgromadzonych czasu nie liczył.

 

Jedyne na co można liczyć, to kontynuacja takich artystycznych przedsięwzięć.

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)11.11.2019 09:53

Piosenki wciąż piękne a wykonawcy to prawdziwe jabłuszka.

30


gość ~gość (Gość)10.11.2019 17:23

Klimatycznie.

20


gość ~gość (Gość)09.11.2019 21:02

Oby więcej takich koncertow

50


gość ~gość (Gość)09.11.2019 17:10

Oby więcej takich koncertow

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat