Co łączy maszynistów i...piłkarskich działaczy?

Strefa FMRegion Sobota, 09 marca 20192 3712
Data powstania zrzeszających ich organizacji. Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Związku Zawodowego Maszynistów w Polsce z okazji 100-lecia powstania tej organizacji odbył się w sobotę w Moszczenicy. Jednak to niejedyny jubileusz, który celebrowano podczas tej imprezy, w tym roku mija bowiem także 100. rocznica powstania Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Ładuję galerię...

W Gminno-Szkolnej Hali Sportowej im. Romana Kaźmierczaka w Moszczenicy rywalizowali zawodnicy z ośmiu klubów (roczniki 2008 i młodsi), jak się okazuje, maszyniści chcą w ten sposób...znaleźć potencjalnych następców.

 
- Z okazji 100. rocznicy naszego związku w tym roku zamierzamy promować zawód maszynisty, dlatego zależy nam na tym, żeby dotrzeć również do uczniów, także tych najmłodszych. Każdy, kto chciałby zostać maszynistą, musi udokumentować 1. kategorię zdrowia, a piłkarze są na ogół bardzo wysportowani i bez problemu mogliby taki zawód wykonywać - powiedział Leszek Miętek, prezydent Związku Zawodowego Maszynistów w Polsce

 
- Po raz pierwszy zorganizowaliśmy taki turniej, chcielibyśmy go organizować co roku, tym bardziej, że nasz młodzieżowy zespół dynamicznie się rozwija - dodał Marek Kraska, prezes LKS Pionier Baby, organizator turnieju i były przewodniczący Związku Zawodowego Maszynistów w Piotrkowie Trybunalskim.

 
W tym roku mija też 100. rocznica powstania Polskiego Związku Piłki Nożnej, dlatego w Moszczenicy nie mogło zabraknąć przedstawiciele Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim.

 
- W przerwie zimowej w każdy weekend staramy się organizować turnieje dla najmłodszych, ten jest jednak wyjątkowy, ponieważ świętujemy te wyjątkowe jubileusze. Bardzo cieszę się, że działaczom klubu z Bab udało się zorganizować tak wspaniały turniej, na pewno będziemy im pomagać w organizacji kolejnych - podsumował Stanisław Sipa, prezes OZPN w Piotrkowie Trybunalskim.

 
Pierwsze miejsce podczas tego turnieju zajęli piłkarze UKS RAP Radomsko, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy Ceramiki Opoczno, a na trzecim tomaszowskiej Pilicy. Uhonorowano także najlepszych zawodników, bramkarzem turnieju został Ksawier Morawski (UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski), a najlepszym strzelcem Maciej Kłodos (RAP Radomsko), który zdobył 7 bramek. Wyróżniono także najmłodszego zawodnika, Antoniego Oladowskiego, który urodził się w 2013 roku.

 

 

 


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wedkarz ~wedkarz (Gość)11.03.2019 06:47

bardzo fajny turniej.

30


gość ~gość (Gość)10.03.2019 16:27

Kuba, pozdrawiamy Cię i życzymy wielu sukcesów :))

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat