Odprawa wolontariuszy WOŚP w Piotrkowie

ePiotrkow Sobota, 13 stycznia 201884 11423
Kilkuset wolontariuszy z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego zebrało się w sobotni poranek w sali szkoły Haeringa, aby odebrać identyfikatory i puszki na niedzielną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wysłuchali też informacji od przedstawicieli policji na temat bezpiecznego kwestowania.

Ładuję galerię...

- Każdy wolontariusz otrzymuje identyfikator, serduszka i puszkę, do której będzie można wrzucać pieniądze. Poza tym sponsorzy przygotowali też dla nich drobne upominki takie jak smycze, „kominy” i rękawiczki  - wyjaśnił nam Dariusz Cecotka, jeden z szefów WOŚP w Piotrkowie.

 

Wolontariusze nie mają rejonizacji, mogą zbierać pieniądze wszędzie. No … prawie wszędzie.  - Gdzie będą chcieli kwestować to mogą, nie ma tylko zgody, aby wchodzili do kościołów. Będziemy też uczulać żeby nie kwestowali również przed świątyniami – dodał Cecotka.

 

W piotrkowskim sztabie zarejestrowanych zostało 553 osób. Część z nich się nie zgłosiła po odbiór identyfikatorów. 

 

Kwestujący co roku mogli korzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej w Piotrkowie. – W tym roku jednak nie dostaliśmy odpowiedzi na naszą prośbę, więc lepiej żebyście kupowali bilety – apelował do wolontariuszy jeden z szefów piotrkowskiej orkiestry.

 

W ubiegłym roku w Piotrkowie zebrano ponad 210 tysięcy złotych.

 

O imprezach organizowanych w tym roku w związku z WOŚP w regionie pisaliśmy wielokrotnie.

WOŚP w Focusie

WOŚP - zabawa z angielskim

WOŚP - Sulejów

WOŚP - Piotrków

WOŚP - Wola Krzysztoporska

 

 


Zainteresował temat?

3

11


Komentarze (84)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)14.01.2018 20:48

Kilka ekip dziś za mną ganiało, ale się nie poddałem i nie dałem na wczasy Owsiaka i jego rodziny. Tak dla przypomnienia to powiem, że jeden czołg do zabijania kosztuje 20 mln i na to są pieniądze.

51


gość- ~gość- (Gość)14.01.2018 21:57

Psy szczekają, karawana jedzie dalej.

33


97-300 97-300ranga13.01.2018 12:24

Szkoda mi lemingów .

2516


gość ~gość (Gość)14.01.2018 13:47

Nie dałem ani grosza i jestem z tego dumny.Co miesiąc 1/3 mojej wypłaty idzie na nfz także to ich broszka kupić za to sprzęt.Obudźcie się ludzie.

139


gość ~gość (Gość)14.01.2018 16:52

Długo jeszcze ten cyrk będzie trwał?Gdzie bym dziś nie poszedł to stoją pajacyki i tylko dej i dej.W telewizji też nic nie idzie obejrzeć

63


97-300 97-300ranga14.01.2018 17:09

"Niegdyś byłem gorącym zwolennikiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizację tą traktowałem jak wielkie dobro łączące wszystkich Polaków. Ba, nawet jeździłem na Przystanek Woodstock, na którym się bawiłem całkiem nieźle. Wiem, że do prawaka może to nie bardzo pasuje, ale mój ojciec, który w latach 80. nie rozstawał się z Jarocinem, przekazał mi trochę tych rockandrollowych genów. Uważam, że nie ma nic lepszego niż oddolna charytatywność, dzięki której możemy uratować komuś życie. I tak twierdzę do dzisiaj. Tyle że samej WOŚP i jej Wielkiemu Dyrygentowi, Jerzemu Owsiakowi, już nie zaufam. Z biegiem czasu miałem coraz więcej wątpliwości co do Orkiestry, aż w końcu utwierdziłem się w przekonaniu takim, że to nie jest zwyczajna organizacja charytatywna, a upolitycznione gremium hejtujące i stosujące szantaż moralny wobec każdego, kto ośmieli się ją nie tyle skrytykować, ale wystarczy, że zapyta o np.: jej finanse, transparentność itp. Wtedy ta osoba jest mieszana z błotem i bardzo często (ale póki co tylko w Internecie) każe jej się "podpisywać" groteskowe zobowiązanie do niekorzystania ze sprzętu medycznego w razie wypadku. Wielki hejt i zacietrzewienie, oczywiście wszystko pod hasłami typu "peace & love" i pretekstem pomocy potrzebującym. Dlatego rok 2018 będzie pierwszym, w którym nie wrzucę ani grosza do puszki WOŚP. Sądzę, że i tak bardzo długo dawałem szansę Owsiakowi. Teraz jednak moja naiwność ostatecznie się wyczerpała.Michał Kotfica."

102


bumcykcyk ~bumcykcyk (Gość)14.01.2018 19:34

ile krawatów psychicznych kupilista?

31


gość ~gość (Gość)14.01.2018 19:10

Moje dziecko było kiedyś w szpitalu i było tam sporo sprzętu z naklejkami WOŚP. Na zadnym nie bylo naklejki Ojciec Dyrektor. Jeśli znajdziesz jakiś szpital z takimi naklejkami daj znać. Niech to będzie najlepszym komentarzem komu lepiej dawać kase.

44


gość ~gość (Gość)14.01.2018 18:29

Czy wiadomo już ile dziś Owsiak przelatał kasy helikopterem ?

42


dumnytata ~dumnytata (Gość)14.01.2018 16:11

nie dałem na owsika i na tvn ANI GROSZA

73


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat