metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
gość ~gość (Gość)16.09.2018 00:58

Gimnazjum nr 1 nie zniszczeje. Uczniowie z tpsu często tam chodzą. Prawdopodobnie do gim nr 1 zostanie przeniesione liceum
tps zaczyna zmagać się z przeludnieniem. Gdyby nie gimnazjum nr 1 prawdopodobnie tez byłyby tak lekcje, a nawet i dluzej...

23


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)15.09.2018 23:36

Oj tam, oj tam, zawsze może być gorzej. Jeszcze jedna reforma edukacji, i w szkołach wprowadzą trzecią zmianę. Dzięki temu będzie można zlikwidować kolejne szkoły (oszczędności!), a uczniowie będą uczyć się również po nocach. No bo skoro są szkoły wieczorowe, to i takie z nocną zmianą też mogą być. ;) Tydzień na rano, tydzień na popołudnie i tydzień nocek, a potem od nowa. Absolwent szkoły będzie od razu przygotowany mentalnie do rozpoczęcia pracy w systemie trzyzmianowym. ;)
***
System był całkiem dobry i działał sprawnie dopóki "spece" z AWS nie zaczęli przy nim majstrować. Zrobili zamieszanie wprowadzając gimnazja, przy okazji zupełnie rozwalili szkolnictwo zawodowe. W Piotrkowie było osiemnaście szkół podstawowych (w tym dwie specjalne) - ile jest dziś? To jak ma nie być nauki na dwie zmiany? A po kiego grzyba religia w szkole? W każdej klasie dwie katechezy tygodniowo. Przecież wiadomo, że jak jest sala zajęta na lekcje religii, to nie ma miejsca na inną lekcję w tym czasie. Na religię wydaje się pieniądze, za to mocno zredukowano w całym cyklu nauczania przedmioty przyrodnicze (fizykę, chemię, biologię i geografię).
Mam w rodzinie czwartoklasistę - ma w tygodniu dwie godziny lekcyjne przyrody i jedną historii. Gdy ja chodziłem do czwartej klasy, to w tygodniu były dwie godziny biologii, dwie geografii i dwie historii. Ale na religię musiałem iść po lekcjach do salki przy kościele - o dziwo, wystarczała jedna tygodniowo.
Strach pomyśleć, jakie genialne pomysły wprowadzą w życie kolejni ministrowie od edukacji. Bo tak bez przerwy modyfikują, usprawniają, nauczyciele mają coraz więcej papierologii, tylko absolwenci szkół tak jakby z roku na rok coraz głupsi. Ale może tak właśnie ma być, może wszystko idzie planowo?

63


gość ~gość (Gość)15.09.2018 10:26

Dzieci kończą popołudniami więc pytam kiedy będą miały czas na naukę lub inne zajęcia dodatkowe....

101


gość ~gość (Gość)16.09.2018 13:55

PiS rządzi, PiS radzi, PiS nigdy cię nie zdradzi! Ot, wszystko co pisiarnia "reformuje" to niszczy. Tacy po prostu są, a pisowski "ciemny lud" to kupuje.

107


Podpowiadam... ~Podpowiadam... (Gość)16.09.2018 16:25

... już niebawem zostanie otwarta Mediateka! Jest chyba nawet na terenie obwodu szkoły! Przynajmniej na to się przyda!

50


gość ~gość (Gość)15.09.2018 22:18

Dziękujemy Pani Zalewskiej

105


gość ~gość (Gość)15.09.2018 23:14

Nasza córka w tym roku poszła do 1 klasy. Codziennie ma zajęcia od 8 kończy o 14.20 gdyż nie zadaja nic do domu (założenie jest takie że 2 godziny jest dłużej w szkole gdzie odrabia lekcje). Poza tym codziennie od 14.30 trwają zajęcia dodatkowe. Szkoła w Piotrkowie

53


corey ~corey (Gość)15.09.2018 19:58

Nie ten adresat drodzy rodzice winowajca siedzi w Warszawie.

97


gość ~gość (Gość)16.09.2018 21:59

Ja wychowałam się w czasach, kiedy zajęcia były i rano i popołudniem i jakoś wszystko funkcjonowało. A teraz widzę, że dla rodziców problem wielki...

101


gość ~gość (Gość)16.09.2018 22:59

Jeszcze tu wrócę bardzo promuje obecnego prezydenta...

03


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat