metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
gość ~gość (Gość)15.09.2018 11:25

Ja bym nie posyła dziecka w ten dień

43


Jeszcze tu kiedyś powrócę ~Jeszcze tu kiedyś powrócę (Gość)15.09.2018 11:32

I co to wszystko Chojniak obchodzi jako gospodarza??? Nic!!! Kompletnie nic!!! To nie jest elektorat jak seniorzy :)))

51


mama ~mama (Gość)15.09.2018 11:47

A tak opowiadaliście się za tym by nie powstała szkoła podstawowa po gimnazjum nr 1. Przecież to było do przewidzenia że tak będzie, więc o co chodzi ?

41


gość ~gość (Gość)15.09.2018 09:34

Jestem rocznik 93, chodziłem do sp13. Cala pierwsza druga i trzecia klase mialem na 12:40 i jakos nikt problemow nie robil, a szkoly nie byly przepełnione. Szukanie dziury w calym.

310


helmut ~helmut (Gość)15.09.2018 14:17

media bubla sie buduje a dzieci nie maja gdzie sie uczyc zamiast budowac najpierwsz szkoly przedszkola it a pozniej bubloteki to na odwrót

30


gość ~gość (Gość)15.09.2018 12:46

Jestem rocznik 76 i od pierwszej klasy chodziłem z kluczem na szyi sam do szkoły i popołudniu tez. Nikt się nie przejmował ze moi rodzice pracują. Moje dzieci tez chodzą same do szkoły i krzywda im się nie dzieje. Na świetlice tez chodzą. Musza nabrać samodzielności.

10


gość ~gość (Gość)15.09.2018 11:44

Jestem rocznik 91 chodziłam do sp15 i też w podstawówce kończyłam zajęcia o 17:15 i żyje. Fakt że może lepiej żeby zajęcia o tej godzinie kończyły starsze klasy wydaje mi się że im łatwiej się przyzwyczaić i powinno to być jakoś podzielone jeden semestr jedna klasa drugi semestr inna.

18


ja ~ja (Gość)15.09.2018 14:36

Już dwa lata temu było wiadomo, że podstawówki nie pomieszczą dodatkowych dwóch roczników. Zdecydowano się przenieść SP 2 do nowoczesnego budynku gimnazjum. Włodarze miasta zignorowali nadchodzące problemy innych szkół. Teraz rodzice obarczają winą dyrekcje placówek, a to chyba nie do nich należy kierować swoje obiekcje.

30


BOK ~BOK (Gość)15.09.2018 14:59

1) Nie można porównywać czasów sprzed kilkunastu lat czy kilkudziesięciu i stosować argumentów "Ja też kończyłem o 17 i przeżyłem". Wtedy był mały ruch uliczny. Gdy ja wracałam ze szkoły jeździły fiaty i polonezy. Teraz ulice są niebezpieczne dla dorosłych, a co dopiero dla dzieci. Powrót do domu późną porą to nie jest dobry pomysł. Poza tym nie było takiej oferty zajęć dodatkowych. Mało kto chodził na kurs językowy czy zajęcia plastyczne.
2) Każda reforma z definicji reformy powinna ulepszać a nie pogarszać sytuację.
3) Dyrektorzy szkół faktycznie nie są winni, bo brakujących sal nie dobudują, a szkół ubyło.
4) Był pomysł reaktywacji sp 18 zgłoszony chyba przez Pana Lorka, ale upadł. Dodatkowa szkoła na pewno rozładowałaby sytuację. Pytanie dlaczego pomysł upadł - bo radni go nie poparli. Trzeba sprawdzić którzy i do nich mieć pretensje. Teraz niektórzy radni angażują się w protesty rodziców, a jak wtedy głosowali?

70


xxxxxx ~xxxxxx (Gość)15.09.2018 16:00

smieszne ... ja w szokle nr 18 przez 9 lat chodziłem na popołudnie 6 podstawówki i 3 gimnazjum i najpónizej kończyliśmy 18 50....

21


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat