metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
szczepan ~szczepan (Gość)09.02.2012 11:46

Cytuję:
Nie bardzo rozumiem Twój barani śmiech ? Wytłumacz mi Twoje rozbawienie moim stwierdzeniem.
Łódź to miasto stare i gdyby nie historia nie było by dziś metropolią woj.łódzkiego.
Piotrków ma wszystkie atuty by odebrać palmę pierwszeństwa Łodzi w walce o produkcję, przemysł, usługi, logistykę, ekologię i wiele innych aspektów z różnych gałęzi gospodarki.
Położenie miasta to 60-70% sukcesu bazowego do wyjścia na szerokie wody.
Brakuje tylko osób, które potrafiły by zrzec się nabijania własnej kieszeni z pieniędzy podatników i zrobiły coś z planowaniem na kilka lat do przodu, a nie do tyłu.
Dlaczego w naszym mieście Kleryka z UM tylko Kościoły mają szansę bytu ? Dlaczego nie działa Strefa Ekonomiczna ?
Kler zamierza szerzyć dewiacje w tej instytucji i wpajać sowieckie myśli ogłupiania narodu ?

To jak już szalejemy to może od razu Berlin? albo Londyn? Gdyby nie historia... no może. Ale fakty są takie, że Łódź ma dziesięć razy więcej mieszkańców (potencjał ekonomiczny i społeczny miasta) niż Piotrków. Uczelnie wyższe (liczba mnoga), teatry, kina (kultura), tfuu! urzędy(władza i kasa). Skomunikowanie jest ważne ale głównie dla logistyki i to jako tako się u nas udaje, nic więcej. Zresztą sama Łódź jest na tle innych metropolii polskich zadupiem, a te na tle metropolii europejskich są zadupiem. Piotrków się wyludnia i starzeje... Niestety

02


powiernik ~powiernik (Gość)09.02.2012 21:53

Dla dobra ludzi mieszkających w Piotrkowie, droga ta powinna przebiegać jak najdalej od miasta. Dla dobra lotniska droga ta powinna przebiegać jak najdalej od lotniska.
Droga przebiegająca blisko miasta na ZAWSZE ograniczy jego wielkość od południa. Przykładem jest gierkówka.
Dlatego też jestem za wariantem najdalszym od centrum miasta.

20


powiernik ~powiernik (Gość)09.02.2012 21:59

Szczepan, faktem jest że ŁSSE nie promuje Piotrowa, albo jest jakiś inny problem. ŁSSE sprowadziła do mniejszego Radomska wiele firm produkcyjnych, zatem nie zawsze chodzi o liczbę ludzi w mieście. Zresztą nie wiem ile by miało powstać tu firm aby zatrudnić wszystkich którzy pracy potrzebują i nadawali by się do takiej pracy jak ci w Radomsku.
Problem to pewnie brak współpracy na linii miasto Piotrków i ŁSSE. Może w takich okolicznościach przyrody powinniśmy mieć własną strefę? Na Podkarpaciu rządzi Tarnobrzeska Strefa Ekonomiczna. Tarnobrzeg liczy mniej niż 50tys mieszkańców, więc nie o liczbę tu chodzi.

02


Myśliciel Myślicielranga10.02.2012 07:18

"powiernik" napisał(a):
Dlatego też jestem za wariantem najdalszym od centrum miasta


Popieram całą wypowiedź. Droga taka jak S12 na stałe ogranicza rozwój miasta w danym kierunku. Dlatego powinna być odsunięta jak najdalej od jego granic.

"powiernik" napisał(a):
ŁSSE nie promuje Piotrowa

"powiernik" napisał(a):
Problem to pewnie brak współpracy na linii miasto Piotrków i ŁSSE. Może w takich okolicznościach przyrody powinniśmy mieć własną strefę?


Racja. Łódź dba tylko o własny rozwój. Czy nasi włodarze mają na sercu swoje miasto? Szczególnie ten, który tak je kocha? Co robi dla jego rozwoju? Czy ma jakikolwiek plan rozwoju miasta pod względem atrakcyjności dla inwestora? Może pan Chojniak wypowie się na tym forum?

20


Myśliciel Myślicielranga10.02.2012 07:22

"szczepan" napisał(a):
bo tam są pola i nie ma za bardzo co odcinać


To jest typowe myślenie Polaka. Teraz tam nic nie ma... Tak, ale to nie znaczy, że kiedyś tam niczego nie będzie! Należy myśleć perspektywicznie, bo ciągle będziemy tkwić w epoce kamienia łupanego!

20


klet ~klet (Gość)10.02.2012 08:35

"szczepan" napisał(a):
To jak już szalejemy to może od razu Berlin? albo Londyn? Gdyby nie historia... no może. Ale fakty są takie, że Łódź ma dziesięć razy więcej mieszkańców (potencjał ekonomiczny i społeczny miasta) niż Piotrków. Uczelnie wyższe (liczba mnoga), teatry, kina (kultura), tfuu! urzędy(władza i kasa). Skomunikowanie jest ważne ale głównie dla logistyki i to jako tako się u nas udaje, nic więcej. Zresztą sama Łódź jest na tle innych metropolii polskich zadupiem, a te na tle metropolii europejskich są zadupiem. Piotrków się wyludnia i starzeje... Niestety


W związku z tym co piszesz nie bardzo rozumiem do czego się przyczepiasz w mojej wypowiedzi jaką cytujesz i komentujesz.
Czy posiadanie lub chęć posiadania realnego długoletniego planu, wizji na rozwój miasta jest czymś złym ?
Czy nie uważasz, że od przynajmniej 10-12 lat taki program powinien być już realizowany.
Zauważ, że przedszkolaki w UM bawią się w plagiaty, w zajęcia kuchenne (odgrzewanie kotleta) i opowiadanie Mamusi i Tatusiowi, że w przedszkolu zrobiłem kupkę z niczego - wow !
Wyobraź sobie, że gdyby konkretny program był realizowany od wielu lat to miast podążało by w jednym lub dwóch kierunkach rozwoju. Obecnie nie ma takiego planu i nawet nie ma głów w UM by nad czymś takim myśleć, nie ma chęci do tworzenia wizji rozwoju miasta.
Chyba, że wizją nazywamy nabijanie kasy do portfela, łupienie kasy podatników, zatrudnianie "swoich" durni, robienie wałów na ciężką kasę - to tak to jest wizja kretynów i przestępców.
Dlaczego w czasach schyłku komuny była wizja rozwoju miasta i zwiększania liczby mieszkańców do 100 tys. w 2000 lub 2010 roku. Był jakiś plan na rozwój. Teraz planem jest tj. była budowa obozów pracy ogrodzonych wysokim drutem kolczastym. Jednak i ta wizja się już skończyła.
Wspominasz o uczelniach łódzkich. Przecież Kleryk mianował w mieście z dumą Uniwersytet Prania i Gotowania, więc jest jakaś "szkoła wyższa".
Dlaczego miasto przez tyle lat, a już w szczególności za nierządów Kleryka tylko żeruje na podatkach nic nie dając w zamian.
Niech każdy sobie z Was odpowie co Wam Kleryk dał - prócz Kościoła, wysokich podatków, dziur na ulicach i obiecankach cacankach. Rozumiem, że w życiu jest czas na przedszkole. Jednak taki czas się kiedyś kończy i chyba powinno się dorosnąć, a nie ciągle być przedszkolakiem.
A doktor też niech nie opowiada bredni i uśmiecha się do kamery to nie program "Z uśmiechem mi do twarzy".
Dlaczego na tym forum mającym wielu fanatyków Kleryka żaden z nich od 2 lat nie potrafi wymienić mi w 10 punktach konkretnych dokonań Kleryka, które dały efektywny wzrost poziomu życia w mieście w każdym aspekcie społecznym i życiowym.
Tak ciężko podać tylko 10 punktów by nikt w 2 lata tego nie potrafił zrobić ?

20


syn ~syn (Gość)10.02.2012 09:27

"Piotrkowianin" podał nie aktualną stronę. Aktualne dwa warianty przedstawione do aceptacji, które uwzględniają opinie mieszkańców znajdują się na stronie http://www.arcadis.pl/radom/index.php?spid=3&prid=1 . Wariant W6 S12 oraz W7 S12 omijają Piotrków po stronie południowej (kolor szary i czerwony).

20


szczepan ~szczepan (Gość)10.02.2012 09:59

Cytuję:
W związku z tym co piszesz nie bardzo rozumiem do czego się przyczepiasz w mojej wypowiedzi jaką cytujesz i komentujesz. ....

Ja się z Tobą zgadzam, że obecnie brak wizji i jakiegokolwiek sensownego pomysłu na miasto. To jest fakt. Ale w mojej ocenie trzeba stawiać REALNE cele do osiągnięcia. Może komuna planowała Piotrków na 100 tys, wiele rzeczy wtedy planowano. Poznań miał mieć ponad 1 mln mieszkańców i też się zwija, Łódź się zwija i Piotrków się zwija. Demografia... Dlaczego tak jest? brak kontroli społecznej, ludzie mają to w dupie. Popsioczą na forum, pogadają przy piwie i tyle. Dlaczego nie starujesz w wyborach lokalnych? Jeśli twoje poglądy są zbieżne z tym co piszesz masz mój głos. Ale nikomu się nie chce. Zły pieniądz wypiera dobry.

02


klet ~klet (Gość)10.02.2012 10:20

"szczepan" napisał(a):
Ja się z Tobą zgadzam, że obecnie brak wizji i jakiegokolwiek sensownego pomysłu na miasto. To jest fakt. Ale w mojej ocenie trzeba stawiać REALNE cele do osiągnięcia. Może komuna planowała Piotrków na 100 tys, wiele rzeczy wtedy planowano. Poznań miał mieć ponad 1 mln mieszkańców i też się zwija, Łódź się zwija i Piotrków się zwija. Demografia... Dlaczego tak jest? brak kontroli społecznej, ludzie mają to w dupie. Popsioczą na forum, pogadają przy piwie i tyle. Dlaczego nie starujesz w wyborach lokalnych? Jeśli twoje poglądy są zbieżne z tym co piszesz masz mój głos. Ale nikomu się nie chce. Zły pieniądz wypiera dobry.


Będę startował zapewne w kolejnych wyborach. Jeżeli tu jeszcze będę.
Na wygranie nie liczę, ponieważ z zasady jeden myślący w stadzie baranów od układzików zginie.
Ja dla swojej mini lokacji coś potrafiłem wywalczyć bez układów.
To, że ludziom się nie chce to wina takich kretynów u władzy.
Jeżeli zbierze się grupa 20 konkretnych osób, z twardym zdaniem i potrafiących patrzeć 10-20 lat do przodu to będzie ponowny renesans miasta. Teraz ludzie z prania komunizmem mózgów są przy korycie i efektów żadnych nie ma. Bawią się za kasę podatników na całego czując się bezkarnymi.

10


Piotrkowianin Piotrkowianinranga10.02.2012 10:31

"syn" napisał(a):
"Piotrkowianin" podał nie aktualną stronę. Aktualne dwa warianty przedstawione do aceptacji, które uwzględniają opinie mieszkańców znajdują się na stronie http://www.arcadis.pl/radom/index.php?spid=3&prid=1 . Wariant W6 S12 oraz W7 S12 omijają Piotrków po stronie południowej (kolor szary i czerwony).

Wyglądają one tak: http://img3.imageshack.us/img3/1203/s12wariantypiotrkw.jpg i w kwestii przebiegu przez miasto nie różnią się od wariantu pomarańczowego W5 S12.

20


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat