Piotrków i Esslingen. 25 lat współpracy

ePiotrkow Utworzono: Piątek, 17 listopada 20176 2117
Gala zorganizowana z okazji 25-lecia nawiązania współpracy pomiędzy miastami Piotrków Trybunalski i Esslingen am Neckar odbyła się w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na uroczystości pojawili się przedstawiciele zarówno niemieckiej delegacji, jak i Urzędu Miasta – z nadburmistrzem Jürgenem Ziegerem i prezydentem Krzysztofem Chojniakiem na czele.

Ładuję galerię...

W lipcu piotrkowska delegacja odwiedziła Esslingen - teraz ta niemiecka przyjechała do Polski.

 

Obaj włodarze miast wygłosili okolicznościowe przemówienia. Padły deklaracje o przyjaźni i chęci kontynuowania współpracy. Nadburmistrz Zieger zwrócił uwagę na wartości wspólnoty europejskiej – między innymi otwartość i tolerancję. - Partnerstwo między miastami realizuje te wartości w różny sposób i jak w przeszłości to zauważamy, zawsze z dużym powodzeniem – podkreślał. - Jesteśmy zobowiązani pielęgnować te relacje. Relacje, jestem przekonany, ponad podziałami – odpowiedział z kolei K. Chojniak. Po przemówieniach i koncercie członkowie delegacji z Esslingen oraz prezydent Piotrkowa wpisali się do pamiątkowej księgi 800-lecia miasta.

 

 Przypomnijmy, umowa o partnerstwie została podpisana w 1992 roku (prezydentem Piotrkowa był wówczas Michał Rżanek).

 

Goście z Esslingen zwiedzali wcześniej piotrkowską Starówkę. Byli też gośćmi ZSP 2, o czym pisaliśmy TUTAJ


Zainteresował temat?

5

2


Komentarze (6)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.11.2017 14:42

Ciekawe którędy delegacja z Nadburmistrzem jechała, na których ulicach w Piotrkowie nie ma dziur?? Ciekawe czy jechali przez Wojska Polskiego i Nadburmistrza wytrzęsło w aucie

53


Helga ~Helga (Gość)17.11.2017 22:30

Sie arbeiten nicht nur trinken und schlafen-Trinken ist Leben

52


cynik ~cynik (Gość)18.11.2017 11:07

Może nadburmistrz Jürgen Zieger pokaże Prezydentowi jak się przeprowadza remonty na terenie miasta w Niemczech. To co się dzieje w trakcie remontu ulicy Próchnika w "zaprzyjaźnionym" mieście miejsca by pewno nie miało...

74


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc