„Opór materii medycznej jest duży” . Rada Powiatu Piotrkowskiego o szpitalu na Roosevelta

Strefa FM Sobota, 19 sierpnia 201774
Mocne słowa padły podczas piątkowej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego. W trakcie dyskusji o sytuacji ekonomiczno – finansowej Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie (czyli szpitala przy Roosevelta) dyrektor placówki zwróciła uwagę na brak współpracy personelu medycznego. Eliza Bartkowska poinformowała też o zawieszeniu od 1.09 działalności Oddziału Kardiologiczno – Internistycznego.

Ładuję galerię...

Ocena sytuacji placówki była dokonywana po raz pierwszy. - Należy stwierdzić, że sytuacja finansowa naszego PZOZ była i jest bardzo trudna. Myślę, że te zmiany profilu działalności, które wprowadziliśmy w roku 2016 dały możliwość bardziej pozytywnego patrzenia w przyszłość – mówił Piotr Wojtysiak, wicestarosta piotrkowski. I dodał: - Zarząd Powiatu Piotrkowskiego oceniając tę sytuację jako trudną wskazał na konieczność  kontynuowania rozpoczętych w 2015 roku zmian restrukturyzacyjnych, które będą miały na celu zahamowanie zadłużenia jednostki i poprawę płynności finansowej. Duży wpływ na te wyniki finansowe w kolejnych latach będą miały kwestie zewnętrzne.

 

Radny PiS Zbigniew Ziemba zapytał czy Zarząd Powiatu jest przygotowany na czarny scenariusz czyli np. zdolność utraty możliwości spłaty długów. Przypomniał, że strata szpitala za I półrocze 2017 to 2 mln 100 tysięcy złotych. - Musimy być przygotowani na różne scenariusze tym bardziej, że sytuacja na rynku usług zdrowotnych jest bardzo szczególna w trakcie wprowadzanej przez rząd reformy – odpowiedział wicestarosta.

 

Ale najmocniejsze słowa padły z ust dyrektor placówki przy Roosevelta Elizy Bartkowskiej, która zwróciła uwagę na kilka kwestii, w tym tych personalnych. - Zawsze, gdy wprowadzana jest zmiana profilu funkcjonowania szpitala potrzebny jest dłuższy czas na to żeby dokonać oceny. (…) Dobrze by było gdyby PZOZ się bilansował, ale nie możemy być nastawieni na osiąganie dużych wyników finansowych, bo tak naprawdę chodzi o zdrowie i życie naszych pacjentów. (…) Zmiana profilu była konieczna, bo teraz możemy funkcjonować nie konkurując z dużym szpitalem wojewódzkim – mówiła podczas sesji Rady Powiatu.

 

Później przeszła do kwestii współpracy z personelem medycznym. I tu padły mocne słowa: - Jeżeli ordynatorzy oddziałów nie wiedzą jaki mają kontrakt, nie potrafią zapanować nad kosztami czy odsyłają pacjentki do Łodzi, to choćbyśmy mieli siłę przenosić góry, to ani my, ani Zarząd, ani powiat, ani żadna dyrekcja nie będzie w stanie sprostać takim problemom jakie są wewnątrz szpitala. Opór materii medycznej jest bardzo duży, mam wrażenie, że chyba nikomu wewnątrz nie zależy, aby ten szpital funkcjonował. Dla mnie ważne jest, aby się rozwijać, żeby pozyskiwać taką kadrę (nawet kosztem zamiany tej, która jest)  po to, aby szpital mógł stanąć na nogi i przejść dużą restrukturyzację kadrowo – finansową.

Nawiązała również do zawieszenia od 1 września Oddziału Kardiologiczno – Internistycznego. Wszystko przez fakt, że lekarzy w nim pracujący złożyli wypowiedzenia. - Rozmawiałam z nimi, ale zaproponowana kwota podwyżki w postaci dwukrotności obecnego wynagrodzenia  nie została przyjęta. Lekarze powiedzieli, że nie interesuje ich dalsza współpraca.  Nie ma jeszcze skompletowanej kadry, więc oddział będzie zawieszony.  Chcemy go jednak prowadzić, myślę, że w nowej formule i z nową kadrą.

 

Podczas sesji starosta piotrkowski Stanisław Cubała mówił podczas sesji m.in. o modernizacji i remoncie dróg w powiecie. - Bardzo duży wkład samorządów gminnych spowodował, że w tym roku będzie zmodernizowanych ponad 30 km dróg w powiecie piotrkowskim   - podkreślił.

 

Jedną z głównych tegorocznych inwestycji jest przebudowa drogi Piotrków – Siomki za 5 mln złotych.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (74)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

abc ~abc (Gość)20.08.2017 15:56

Jeżeli miasto nie przejmie całej służby zdrowia tj.: szpitala i resztę przychodni (raptem pozostały trzy bo resztę sprzedali) to starostwo zlikwiduje wszystko. Pozostaną jedynie prywatne gabinety. Co wtedy zrobicie?..

62


ola59 ~ola59 (Gość)20.08.2017 09:50

W komentarzach jest cenzura. Wczoraj napisałam jak zlikwidowali poradnię przy Dmowskiego , jak kłamali że poradnia będzie i co- poradni praktycznie nie ma. Przenieśli po cichu poradnie diabetologiczną poradnia czynna do 15. Dlaczego służba zdrowia mieszkańców Piotrkowa jest podległa starostwie a nie urzędowi miasta. Pacjentów ok. 2500 przeniesiono do maleńkiego budynku a tu budynek z prawdziwego zdarzenia duże korytarze przestronnie zostanie zamknięty.

100


Marzena ~Marzena (Gość)19.08.2017 12:46

pan Wjtysiak jest doktorem nauk medycznych to na wszystkim sie zna i jest bardzo ladny na buzi

131


gość ~gość (Gość)19.08.2017 23:29

Mam nieodparte wrażenie, że większość komentarzy piszą tu sami zainteresowani lekarze. Nie ma tomografu nie befa leczyć. Znam szpital gdzie tomograf mają ale badania nie moglem doprosic się bo pacjent był wiekowy żeby nie powiedzieć za stary na ratowanie życia. Po 4 godzinach spędzonych na wózku na SORze łaskawie zrobili badanie, tylko że przy krwotoku srodmozgowym bylo już za pózno na ratunek.o 4 godziny za późno. I Wy śmiecie wmawiać nam że chodzi o dobro pacjenta? Kpina. Liczy się tylko wasze dobro i kasa a nas pacjentów olewacie. No chyba ze przyjdziemy do waszych prywatnych gabinetów. Nie chcecie pracowac to won i zrobcie miejsce dla młodych.

102


mom ~mom (Gość)20.08.2017 11:50

Z powyższego wynika, że pacjentom pozostała tylko mediateka, która będzie leczyć zdrowie fizyczna, psychiczne i duchowe pod przewodem Prezydenta-Starosty ubogiego Miasta Piotrkowa. Zadba on o naszą przyszłość doczesną i ostateczną .........

82


do Pani Elizy ~do Pani Elizy (Gość)19.08.2017 09:51

Pacjentki odsyłane to chyba z porodówki. i wcale się nie dziwię. NFZ zapewnia znieczulenie do porodu, ale nie w tym szpitalu. tu jak zwykle czegoś brak. przepełnione sale poporodowe. macie II stopień referencyjności czyli jak się urodzi wcześniak to i tak musi do Łodzi trafić. Ciekawe jakby to Pani była w ciąży zagrożonej to położyłaby się pani w piotrkowie. ja rodzę za miesiąc i już wybrałam szpital w Łodzi.

230


gość ~gość (Gość)19.08.2017 21:32

Wszędzie jest jeden szpital na miasto powiatowe -Radomsko tomaszow Bełchatów itd tylko u nas ambicją starostów jest żeby były dwa , bo chcą błyszczeć w ludzie a to zupełnie nielogiczne...

36


gość ~gość (Gość)19.08.2017 21:27

Prawda o lekarskiej przysiędze... teraz kasa kasa kasa i najlepiej nic nie robienie

123


gość ~gość (Gość)19.08.2017 21:23

Co to za siwy brodziarz?Czemu tak sie smieje?

30


abc ~abc (Gość)19.08.2017 16:26

Lekarzowi z pedatrii można było dać bardzo dużo, ale na kardiologie i interie już brak? A jak pracuje szef pedatrii, o ile wogóle jest w pracy... to całe miasto już wie. A co robi P.Dyrektor - TOLERUJE!!!

140


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat