Falstart Piotrkowianina w fazie play-out

Strefa FM Środa, 16 kwietnia 201456
Od wyjazdowej porażki w Lubinie rozpoczął fazę play-out zespół piłkarzy ręcznych Piotrkowianina. Jedynym pocieszeniem może być wynik z Legionowa gdzie miejscowy KPR pokonał Gwardię Opole. Pozwoliło to drużynie Rafała Kuptela zachować dziesiąte miejsce w tabeli.

Przez większą część pierwszej połowy spotkanie układało się po myśli Piotrkowianina. Problemy zaczęły się na kilka minut przed przerwą. Zagłębie doprowadziło do remisu (14:14), a następnie wyszło na dwubramkowe prowadzenie - 18:16. Przy tym wyniku obie drużyny zeszły do szatni.

Niestety w drugiej połowie sił naszej drużynie starczyło zaledwie na dziesięć minut. W 40. minucie był remis 20:20, ale kilka chwil później to Zagłębie prowadziło 25:22. Cały mecz zakończył się wyraźną wygraną gospodarzy - 38:29. Piotrkowianin mimo porażki zachował dziesiąte miejsce w tabeli. W drugim meczu KPR Legionowo pokonał Gwardię Opole 24:20 (12:8). Za tydzień (23 kwietnia o 18:30) Piotrkowianin zmierzy się we własnej hali z KPR Legionowo. Nasz zespół musi wygrać aby realnie myśleć o zajęciu przynajmniej dziesiątego miejsca.

Zagłębie Lubin - Piotrkowianin 38:29 (18:16)

Piotrkowianin: Ner, Procho - Mróz 2, Daćko 5, Woynowski 3, Stołowski 4, Trojanowski 5, Różański 1, Swat 3, Rumniak 5, Pożarek, Janioł 1, Pacześny, Pilitowski.