Były poseł ziemi piotrkowskiej Stanisław Łyżwiński pozostanie w areszcie co najmniej do 23 sierpnia. Taką decyzję podjął piotrkowski sąd, który odrzucił wniosek obrońcy o zwolnienie Łyżwińskiego z aresztu.
pow. bełchatowski: Pościg jak w dobrym kinie akcji
Wczoraj na drodze krajowej numer 8 kierowca fiata cinquecento nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, skręcił w boczną drogę i zaczął uciekać. Daleko jednak nie pojechał. Po drodze spowodował kolizję i wypadek.
Poszukiwania 16-latka doprowadziły policjantów do znalezienia narkotyków. Matka nastolatka zgłosiła się do piotrkowskiej komendy z prośbą o odnalezienie jej syna. Policjanci poza poszukiwanym chłopakiem odnaleźli także amfetaminę, ekstazy, doniczki z konopiami indyjskimi i prawdopodobnie anaboliki.
Zmniejszenie diet radnych około 25-30 procent dotychczasowej wysokości zakłada projekt uchwały, która będzie przedmiotem głosowania na najbliższej sesji Rady Miasta. Zdaniem Andrzeja Czapli przyjęcie tej uchwały pozwoli oszczędzić do końca kadencji ponad 200 tysięcy złotych.
Jeszcze w tym półroczu powinien rozpocząć się długo oczekiwany remont Stadionu Miejskiego Concordia przy ulicy Żwirki w Piotrkowie. Wiele wskazuje na to, że gdy piłkarze drugiej ligi zakończą sezon to na obiekt wejdą ekipy budowlane.
Już nie kilka drobnych postępowań dotyczących domniemanych kradzieży drewna z lasu czy innych nieprawidłowości w obrocie nim, ale jedno duże, wspólne dochodzenie. Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie połączyła badane wcześniej osobno wątki zgłoszone przez pracowników Nadleśnictwa Piotrków i włączyła je do śledztwa, dotyczącego nieprawidłowości przy organizacji przez kierownictwo NP przetargu na warte parę milionów usługi leśne.
Nie zadowala ich sukces, myślą już o kolejnym. Mimo, że gmina Rozprza dostała w tym roku dofinansowanie na budowę przedszkola samorządowego to wójt Ryszard Witek myśli już o kolejnych pieniądzach unijnych - także na inwestycję związaną z oświatą.
Piotrków: Ewakuacja przeciwpożarowa w żłobku
Ewakuację przeciwpożarową ćwiczyły dziś dzieci w żłobku miejskim. Na podany znak każde dziecko chwyciło specjalnego węża i parami opuściło ewentualne miejsce zagrożenia.
Projekt uchwały o powołaniu nowej spółki wodno-kanalizacyjnej wraca pod obrady radnych jak przysłowiowy bumerang. Po spotkaniu w piotrkowskim magistracie zorganizowanym kilka tygodni temu na wniosek przewodniczącego Rady Miasta Pawła Szcześniaka wydawało się, że w końcu udało się wszystkim zainteresowanym stronom wypracować wspólne stanowisko. Okazuje się jednak, że nie do końca.
Jutro w auli budynku A Filii UJK odbędzie II Akademicka Giełda Pracy. Jej organizatorem jest Akademickie Biuro Karier "Synergia". Początek o godz 10.00.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat