Delegacja z Ukrainy szkoli się w Piotrkowie
Delegacja urzędników z ukraińskiego Równego rozpoczęła dziś szkolenie w piotrkowskim magistracie. Ukraińcy zapoznają się z funkcjonowaniem Biura Obsługi Mieszkańców, elektronicznym obiegiem dokumentów oraz systemem współpracy z organizacjami pozarządowymi.
Sporo kłopotów narobił władzom miasta Powiatowy Lekarz Weterynarii. Jego decyzja o braku możliwości przyjmowania zwierząt oznacza w praktyce, że Piotrków od wczoraj nie realizuje zadań własnych gminy, naruszając także ustawę o ochronie zwierząt. Jak się okazuje miasto nie podpisało jeszcze z nikim umowy, aby oddać w inne miejsce bezdomne zwierzęta.
Piotrków: (Nie)bezpiecznie opłacali rachunki
Taniej nie zawsze oznacza lepiej. Nawet kilkaset osób z naszego regionu może być poszkodowanych po tym jak wpłaciło pieniądze za rachunki do jednego z punktów kasowych działających na terenie Piotrkowa. Pieniądze nie zostały przekazane dalej, a tym samym rachunki nie zostały zapłacone.
Macierewicz: Rząd niedoszacował strat
Jeszcze dziesieć dni temu Centrum Informacyjne Rządu, przekazywało mi informacje, że straty w województwie łódzkim wywołane sierpniową nawałnicą wynoszą 3 miliony złotych, być może z tego względu, czyli braku informacji tak pominięto ziemię piotrkowską w pomocy rządowej- powiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej, która odbyła się w Piotrkowie poseł Antoni Macierewicz.
Piotrków: Murek do
Czy murek, który budowany jest na piotrkowskim Rynku Trybunalskim będzie mógł być wydzierżawiony np. na działalność gastronomiczną? Choć ten pomysł wydaje się absurdalny, okazuje się, że jest realny.
Oddał się w ręce stróżów prawa parkując na radiowozie... Mowa o kompletnie pijanym kierowcy tico, któremu najwyraźniej wyrzuty sumienia nie pozwoliły na dalsza jazdę bez uprawnień i po kilku głębszych.
Jedna osoba nie żyje, a pieć zostało rannych. To tragiczny bilans wypadku drogowego, do którego doszło dziś rano w Hucisku na drodze łączącej krajową "8" z drogą krajową nr "12" w powiecie bełchatowskim. Odcinek drogi od Mzurek do Kącika jest nadal zamknięty.
Piotrków: Schronisko zamknięte, planu awaryjnego brak
Piotrkowianin Henryk Alama, który od lat interesuje się losem bezdomnych zwierząt, już od kilku miesięcy prorokował, że władze miasta w końcu "obudzą się z ręką w nocniku". Choć w innej formie, ale i z podobnymi obawami dzielił się z "Polską Dziennikiem Łódzkim" powiatowy lekarz weterynarii Maciej Błachiewicz. I wygląda na to, że czas spełnienia tego proroctwa nadszedł.
Policyjna akcja drogowa
Przez całą sobotę, aż do niedzielnego ranka na drogach całego województwa łódzkiego policja będzie prowadziła akcję skierowaną przeciwko kierującym pod wpływem alkoholi i narkotyków.
Wojewódzkie dożynki tym razem w Opocznie. Organizatorami są Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak oraz burmistrz Opoczna Janusz Wieruszewski.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat