metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
~davout10.10.2015 11:58

Odkąd śmieci odbiera ode mnie firma Juko, pojawiły się problemy, dotyczące wydzielania worków na odpady bio. Podobno przysługują mi tylko 3, nawet jak wystawiam więcej. Nie wiem,czy jest to zgodne z przepisami, bo z Remondisem nie było problemów. W Juko mówią, że mogę wystawiać z swoich workach czarnych, ale dlaczego, płacąc niemało za odbiór śmieci, mam dokładać i kupować dodatkowe worki? Ktoś tu chyba chce naszym kosztem zaoszczędzić.

ares1 ares112.10.2015 09:36

Z Juko zawsze były i będą problemy.Ile worków wystawisz tyle muszą zabrac.I nie ma żadnych limitów!Najciekawsze są komentarze panów przy zabieraniu worków.Wiem że pewnie dużo nie zarabiają ale sami decydowali sie na tą pracę więc nie rozumiem ich uwag ze to że tamto.

cytat

Zanzi Zanzi18.11.2015 08:00

U mnie i u sąsiadów jest ten sam problem. Wymyślili sobie limit odbioru trzech worków bio i już. A resztę to nie wiem, do kanału chyba wrzucać mam, jak pewna rodzina. No i drzewa się powinno wszystkie z ogrodu wyciąć, trawnik zalać betonem, wtedy szanowna firma Juko i ZDiUM będą zadowoleni, bo się nie napracują, a i kasę zaoszczędzą. A my płaćmy dalej za usługę wywozu śmieci, kupmy sobie sami worki i sami sobie te śmieci utylizujmy. Ech co za głupie ludzie rządzą tym miastem.

cytat

veda ~veda (Gość)18.11.2015 10:30

obsługiwał mnie remondis i było wszystko w porządku a teraz juko i ciągle z nimi problemy. czy ktoś w końcu wezmie się za tą firmę?

cytat

gośc ~gośc (Gość)18.11.2015 18:00

Mnie obsługuje firma Remondis i powiem wam że jestem zadowolona żadnych problemów

cytat

Zanzi Zanzi19.11.2015 07:16

--gośc--Jak mój sektor obsługiwała firma Remondis, też nie było z niczym nigdy problemów. Nie rozumiem, dlaczego miasto postawiło na taką firmę "śmieć", jaką jest Juko. Tym bardziej, że nie znam nikogo, kto byłby zadowolony z usług tej firmy :)

cytat

Margerytka ~Margerytka (Gość)19.11.2015 21:36

Remondis jest super :-) ale to jedyna porządna firma niestety. Z Juko były problemy, teraz jest HAK i tak samo - za dużo worków. A beton zamiast trawnika to chyba jest popierana w tym mieście opcja...

cytat

irbis ~irbis (Gość)19.11.2015 23:13

To nie jest wina firm wywożących - to ustalili panowie RADNI!
Firmy wywożą na podstawie umów, a umowy zawarte są w wyniku przetargów. I właśnie warunki określone w przetargach, zgodnie z uchwałą Rady Miasta mówią: do trzech worków brązowych, przy każdorazowym wywożeniu. Oczywiście, powodem była cena. Tak więc ten absurdalny limit istnieje.
Hak obecnie, chyba z własnej inicjatywy, zabiera pięć worków. Nikt nas o tym nie informował - dowiedziałem się od pracowników. Co robić z większą ilością? W teorii po to jest tzw. PSZOK - tam należy dostarczyć śmieci (wtedy NIE MUSZĄ być w workach). Jak mamy dowozić do tych pszoków liście lub inne zielsko - tego panowie radni już nie uchwalili. Nie grozi więc przynajmniej odmowa przyjęcia z powodu nieprzepisowego transportu. Skąd założenie, że każdy ma możliwość zawiezienia odpadów, nie wiadomo. Rozumiałbym na wsi - furmanka lub tarktor z przyczepą rzecz normalna, ale w mieście? Bagażniki w osobowych samochodach raczej nie są do tego przeznaczone!

cytat

Zanzi Zanzi20.11.2015 07:09

--irbis-- Zatem to, co ustalają radni (sobie a muzom), to zwyczajne złodziejstwo i oszustwo. Nie płacę miastu za możliwość podwożenia gdzieś odpadów, tylko za ich odbiór przez wybrane firmy.

cytat

irbis ~irbis (Gość)20.11.2015 10:02

--Zanzi--
Ostro, ale trudno zachować spokój. Odebrano nam możliwość wyboru usługodawcy, zniszczono rynek z istniejącą zdrową konkurencją.
Zgodnie z ustawą śmieci są "własnością" gminy. Tak więc ustawa okradła nas ze śmieci - formalnie, a pozostawiła je fizycznie. Miasto powinno zapewnić nam wywożenie śmieci według potrzeby - taką ilość, jaką mamy.
Jeśli nie, niech nie zawracają półśrodkami w rodzaju PSZOKów i pozwolą działać firmom. Rynek zrobi swoje. Zgoda, trzeba gospodarkę śmieciami nadzorować, ale wystarczy obowiązek okazania umowy.
Odrębna sprawa, że władze jakby nie rozumiały potrzeb wynikających z tego, że mieszkamy we własnych domach z ogrodami. A płacimy podatek gruntowy, Może potrzebny jest podział zasad wywożenia śmieci - dla zabudowy jednorodzinnej i dla bloków lub kamienic?? Radni chyba bez zastanowienia powielają istniejące rozwiązania, a przetargi są ustalane tylko z myślą o cenie. A to nie wszystko. Co mi po źle zorganizowanej usłudze, jeśli zmusza mnie to do ponoszenia dodatkowych kosztów i dodatkowego wysiłku???

cytat

Jola ~Jola (Gość)23.11.2015 14:44

W Piotrkowie wywóz śmieci jest jednym z najdroższych w Polsce i śmiem twierdzić że przetarg nie był fer bo w przetargu zwraca się uwagę na ceny.

cytat

reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat