metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
~davout10.10.2015 11:58

Odkąd śmieci odbiera ode mnie firma Juko, pojawiły się problemy, dotyczące wydzielania worków na odpady bio. Podobno przysługują mi tylko 3, nawet jak wystawiam więcej. Nie wiem,czy jest to zgodne z przepisami, bo z Remondisem nie było problemów. W Juko mówią, że mogę wystawiać z swoich workach czarnych, ale dlaczego, płacąc niemało za odbiór śmieci, mam dokładać i kupować dodatkowe worki? Ktoś tu chyba chce naszym kosztem zaoszczędzić.

iRBis ~iRBis (Gość)24.11.2015 10:36

Nie jest drogo, biorąc pod uwagę warunki. Np. w Bełchatowie wstawiają pojemniki zależnie od ilości osób. Dla dwu osób jest pojemnik chyba 120l. Aby wywieźli nadwyżkę, trzeba kupić worek za 5 zł. To samo dotyczy segregowanych. W Piotrkowie, niestety, w przetargu liczyła się chyba TYLKO cena.

cytat

Zanzi Zanzi24.11.2015 13:10

--iRBis-- Żądanie dodatkowej opłaty, poza ustaloną, za odbiór śmieci jest niezgodne z prawem. Jakim cudem mieszkańcy się na to godzą?

cytat

iRBis ~iRBis (Gość)26.11.2015 11:42

Trudno to określić jednoznacznie. Pewnie teoretycznie nie jest to już wywóz odpadów komunalnych - bo tewywieziono w ramach limitu. Tak jak w temacie wątku - jeśli ustalono jakiś zakres, jakiś limit, to wszystko poza nim już nie jest regulowane ustawą. A jak się nie zgodzić? Władza ustaliła i już... Taki sposób myślenia.

cytat

Zanzi Zanzi26.11.2015 13:06

W Łodzi kobieta zaskarżyła wymysły radnych, dotyczące dodatkowych opłat za wywóz śmieci bio i wygrała przed WSA.

cytat

ares1 ares127.11.2015 16:52

Nie ma żadnych limitów na odbieranie śmieci!!!Ile worków wystawione tyle worków MUSZĄ zabrać bez mrugnięcia okiem :)))

cytat

reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat