metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
~dojeżdżający26.11.2015 10:32

Jestem klientka busów bo dojeżdżam do łodzi do pracy .Jestem zmuszona jeździć busem bo wszystkie piotrkowskie autobusy zostały zlikwidowane. Kierowcy busów w ostatnim czasie zrobili się panami sytuacji - są aroganccy a na pytania czy dołącz dodatkowe busy śmieją się nam w twarz że za takie pieniądze za przejazd to nic nie będą dołączać. Przejazd kosztuje 7.50 lub 8.50 zależy jaki bus jedzie. Często i gęsto stoimy na przystankach po 1 ,5h bo jak busy są pełne to nie zatrzymują się. Sedno całej sprawy to to że te busy są tak pełne że nawet cała drogą stoi się do Łodzi i z Łodzi. Coraz więcej młodzieży dojeżdża na czelnie a nie korzysta z akademików czy wynająć mieszkań stąd takie kotły w busach.
Mam propozycję: a może ktoś by zrobił konkurencje tym przewoźnikom i puścił dodatkowe busy szczególnie w godzinach rannych i popołudniowych>? A może wygodny autobus i gwarantujemy że przesiądziemy się do n niego bo już wszyscy narzekają, a jak stać to przynajmniej nie zgiętym .

ciekawe ~ciekawe (Gość)26.11.2015 15:48

Oooo, to może być wyzwanie ...

cytat

ciekawe ~ciekawe (Gość)11.12.2015 10:42

ma pani słuszną rację pany nie z tej ziemi

cytat

Carpooling ~Carpooling (Gość)13.12.2015 18:26

pozostaje jeszcze połączenie kolejowe i wspólne przejazdy do Łodzi: www.blbblacar.pl

cytat

Elżbieta 61 Elżbieta 6114.12.2015 06:31

Jak już rozmowa o busach do Łodzi,to czy wiadomo o ich rozkładzie świątecznym?

cytat

aron ~aron (Gość)14.12.2015 10:46

Jedyny złe skojarzenia jeżeli chodzi o punktualność miałem z firmą Orion ale po jakimś czasie dostosowali się do rynku. Co do uprzejmości kierowców nie spotkałem się z czymś takim w żadnym z busów, może jakieś pojedyncze przypadki ale nie wynikające raczej ze złej woli. Największy minus to tak jak napisano wyżej - brak miejsca, mało miejsca (siedzenie też w busach nie należy do komfortu) a często gęsto nawet brak możliwości zabrania pasażerów z przystanku. Z tego co widzę firma Dawid już wozi ludzi do Łodzi większym busem, może i inne firmy pójdą ich śladem. Co do ceny - 7.5 to obecnie stawka i tak chyba dość wygórowana skoro część przewoźników potrafi wozić ludzi za 6 zł. Polecam również jak ktoś wyżej napisał blablacar. Jeśli dojeżdża Pani na 8 jak większość to pewnie nie będzie problemów ze znalezieniem osoby, która Panią podwiezie za 5-7 zł. 8 zł to już rozbój w biały dzień ;-)
ps. połączenie kolejowe? Dobry żart ;-)
Na pks piotrków nie ma już co liczyć. Prywaciarze skutecznie ich wygryźli.

cytat

Carpooling ~Carpooling (Gość)14.12.2015 20:51

Rano są bezpośrednie połączenie kolejowe z Łodzią: 6.55, 7.51 i kolejne o 8.53. Bilet kosztuje 7 zł.

cytat

Iksing ~Iksing (Gość)15.12.2015 16:23

Nie wiem, ja również dojeżdżam codziennie na 8 godzin (od kilku lat!) i jakoś nigdy nie spotkałam się z tego typu problemami. Oczywiście, jak ktoś napisał, kwestia zachowania to kwestia indywidualna i zdarzają się pojedyncze przypadki chamów, ale takie przypadki zdarzały się również w PKS-ach. Jeśli chodzi o ceny, to wybiera Pani chyba najdroższych przewoźników, gdyż ja jeżdżę busem za 6 zł, który ma taką częstotliwość przyjazdów i odjazdów, że nie ma najmniejszego problemu z dostosowaniem się. Poza tym jeśli wraca się stale i takiej samej porze, to przewoźnik ten proponuje promocję polegającą na tym, że płaci się 10 zł za przejazd w obie strony. Przy powrocie oddaje się po prostu bilet. Nie zauważyłam również aż takiego napięcia, żeby bus stał 1,5 godziny na przystanku - to chyba jest już lekko przesadzone. Kiedy zlikwidowali autobusy i zaczęłam jeździć busami, również na początku nie wiedziałam, że są oferty lepsze i gorsze. Myślałam, że wszystko to jeden wielki dziad. A tak nie jest. Więc proszę się rozejrzeć, a nie oceniać wszystkich po jednych pieniądzach.

cytat

~PT ~~PT (Gość)16.12.2015 09:43

"Na pks piotrków nie ma już co liczyć. Prywaciarze skutecznie ich wygryźli." z tym stwierdzeniem się nie zgodzę. To PKS sam się zniszczył. Pamiętam jak piotrkowski pks do Łodzi liczył sobie za bilet 10 - 12 zł, zaś przelotowe z końskich 6- 7 zł. Duma nie pozwalała im obniżyć cen, więc padli i musieli zlikwidować linie. Prywatne połączenia to wymóg chwili, więc wykorzystano to i chwała tym przewoźnikom. Jak im się w głowach nie pomiesza to będziemy dalej mieć połączenia z Łodzią po przystępnych cenach.

cytat

tymi ~tymi (Gość)07.10.2016 13:49

Rozwiązaniem na ścisk w busach kursowych są busy (przewozy pracownicze). Tam ma się swój fotelik i jedzą odrębną trasą bliżej centrum Łodzi.

cytat

assa assa07.10.2016 15:02

Prosze odezwac sie do mnie na priv,moze pomoge...

cytat

reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat