Artykuły do tagu: zwolnienia

Famur likwiduje oddział w Piotrkowie Trybunalskim, zwolnienia grupowe obejmą 198 osób
Famur zdecydował o postawieniu w stan likwidacji oddziału w Piotrkowie Trybunalskim oraz przeniesieniu produkcji przenośników taśmowych do oddziału w Nowym Sączu. Działalność w zakresie produkcji kolejek i tras przejmie oddział w Katowicach - podała spółka w komunikacie. Zarząd ocenia, że sytuacja w tej grupie produktowej nie ulegnie poprawie w perspektywie ani krótko - ani średnio-terminowej. Procedurą zwolnień grupowych ma być objętych 198 pracowników.
Coraz więcej interesantów PUP w Piotrkowie
Epidemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób straciło pracę. Ta sytuacja zmusiła ich do szukania innej formy zatrudnienia. Niektórzy zwolnieni postanowili zgłosić się do urzędów pracy. Wielu interesantów odwiedza również piotrkowską placówkę.
Rok z elektronicznymi zwolnieniami lekarskimi
Ponad 1,6 mln elektronicznych zwolnień lekarskich wystawiono przez rok w województwie łódzkim. Obowiązek wystawiania e-zla istnieje od 1 grudnia 2018 roku i obecnie wystawianych jest ich prawie 100%.
Pracownicy ZUS sprawdzili, czy nasze zwolnienia lekarskie były uzasadnione
W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych przeprowadzono kontrolę zwolnień lekarskich, które mieszkańcy naszego województwa przedstawiali w pierwszym półroczu tego roku. W sumie zakwestionowano 2 tysiące zwolnień na łączną kwotę 1,65 mln złotych. Zgodnie z przepisami, obniżono także wysokość zasiłku dla prawie 3 tys. osób, na kwotę 6,26 mln zł. Jeden z prowadzących działalność gospodarczą, stanowczo stwierdził na przykład, że nie pracuje podczas zwolnienia, a do swojego gabinetu w miejscu pracy przychodzi słuchać muzyki relaksacyjnej, której nie może słuchać w domu, gdyż irytuje tym pozostałych domowników. Inny z kolei tłumaczył, że właśnie przyjechał po żonę, która źle się poczuła, a pracuje w tej samej firmie co ona. Starał się przekonać do tego kontrolerów, będąc w firmowym ubraniu roboczym, które pracownicy zakładają udając się na stanowisko pracy.
ZUS kontrolował zwolnienia lekarskie w województwie łódzkim
W I kwartale 2019 r. po raz pierwszy kontroli poddane zostały zwolnienia lekarskie wystawiane już obligatoryjnie w wersji elektronicznej. Nieprawidłowości w wykorzystywaniu zwolnień wciąż się zdarzają, ale ZUS-owi łatwiej je teraz dostrzec i zweryfikować.
E-zwolnienia: ZUS pracuje dłużej
Od soboty (1 grudnia) e-zwolnienia stają się jedyną możliwą formą zwolnień lekarskich. ZUS robi kolejny krok, by ułatwić lekarzom przejście od formy papierowej do e-ZLA. Tego dnia dłużej otwarte będą sale obsługi klienta i Centrum Obsługi Telefonicznej.
Na ulicach Piotrkowa 1 listopada nie będzie policjantów? [AKTUALIZACJA]
Policjanci z piotrkowskiej komendy zaczęli masowo chorować. W drogówce 2/3 funkcjonariuszy przebywa na L4, w wydziale wywiadowczym jest jeszcze gorzej, bo ok. 80% jest na zwolnieniach, 1/3 policjantów brakuje w prewencji. Podobnie jest w innych jednostkach naszego województwa. W Radomsku, Tomaszowie, Pajęcznie, Bełchatowie, Brzezinach, Pabianicach, Zduńskiej Woli, Sieradzu funkcjonariusze również chorują. Dlaczego?
Zamet Industry: - Przechodzimy gruntowną reorganizację
Działająca w Piotrkowie firma Zamet Industry, która zwalnia pracowników, przesłała nam informację prasową, w której czytamy, że firma przechodzi gruntowną reorganizację będącą zdecydowaną reakcją na wyzwania rynkowe.
Zarząd Zametu oświadcza: nie będzie likwidacji zakładu
Otrzymaliśmy oświadczenie Zarządu Zamet Industry SA w sprawie zwolnień pracowników i informacji o ewentualnej likwidacji zakładu.
Stanowisko związków zawodowych z Zamet Industry
Dotarliśmy do stanowiska związków zawodowych działających w firmie Zamet Industry (teren b. Piomy), które domagają się wstrzymania zwolnień pracowników oraz informacji czy planowane jest zamknięcie zakładu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat