Artykuły do tagu: zaufany

Wprowadzono ułatwienia w załatwianiu spraw urzędowych
Piotrkowianie, którzy nie posiadają profilu zaufanego będą go mogli założyć bez konieczności wizyty w urzędzie. W czwartek (23 kwietnia) uruchomiony został tymczasowy profil zaufany, który umożliwi załatwienie spraw bez wychodzenia z domu.
Jak założyć i potwierdzić profil zaufany?
Urzędy i instytucje zachęcają obywateli do załatwiania spraw w sposób zdalny przy pomocy tzw. profilu zaufanego. Najłatwiej założyć i potwierdzić taki profil przy użyciu serwisu internetowego swojego banku, ale nie wszystkie placówki finansowe oferują taką usługę i nie każdy korzysta z bankowości elektronicznej. Co z takimi osobami? Sam wniosek można złożyć przy pomocy strony www.pz.gov.pl, ale jego potwierdzenie wymaga już osobistej wizyty w punkcie potwierdzającym.
Czy w Piotrkowie można obecnie zawiesić działalność gospodarczą?
- Dlaczego w piotrkowskim Urzędzie Miasta nie można zawiesić lub wyrejestrować działalności gospodarczej? - Takie pytanie zadała nam nasza czytelniczka. Sprawdziliśmy czy rzeczywiście jest to obecnie niemożliwe i okazało się, że wnioski w tej sprawie urzędnicy przyjmują, choć obecnie na nieco innych zasadach.
Wolbórz: Nowoczesny Urząd Miejski (eGo)
Jasno, czysto i nowocześnie jest teraz w Urzędzie Miejskim w Wolborzu. Parter, gdzie znajdują się stanowiska obsługi, został odnowiony. W Urzędzie mieszkańcy mogą potwierdzić też swój profil zaufany.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat