Artykuły do tagu: zanieczyszczenie powietrza

Wola Krzysztoporska. Jak ograniczyć zanieczyszczenie powietrza – ankieta!
Gmina Wola Krzysztoporska przystępuje do aktualizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. Jak zaprojektować najlepsze rozwiązania, by ograniczyć zanieczyszczenie powietrza? Prosimy o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety, która może pomóc w opracowaniu strategii na najbliższe lata.
Jesteś tym, czym oddychasz – o zanieczyszczeniu powietrza, jego skutkach i zapobieganiu
Choroby układu oddechowego są obok schorzeń układu sercowo – naczyniowego i nowotworów najczęstszą przyczyną zgonów na świecie. Pomimo stale poprawiającej się jakości powietrza w Europie cały czas nie jest wystarczająco dobrze, a Polska zajmuje czołowe miejsce w niechlubnym rankingu państw o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu na kontynencie, a wśród 50 najgorszych pod tym względem miast, 36 leży w Polsce. W krajowym rankingu Piotrków Trybunalski zajął niechlubną 36. pozycję spośród 113 sklasyfikowanych miejscowości. Warto zadać sobie pytanie co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, jakie są jego skutki i czy możemy coś zrobić, aby oddychać lepszym powietrzem?

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat