Artykuły do tagu: złoczew

Co po węglu w Bełchatowie? Posłowie powołali specjalny zespół
Co stanie się z Bełchatowem i okolicami po tym jak skończą się złoża węgla? Tą sprawą zajęli się niedawno członkowie parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju i Przekształceń Regionu Bełchatowskiego.
Poseł Grzegorz Lorek podsumował 4 miesiące swojej pracy w Sejmie
Polityk Prawa i Sprawiedliwości podczas zwołanej w poniedziałek konferencji prasowej nakreślił nad jakimi zagadnieniami obecnie pracuje. Znalazły się wśród nich: uruchomienie połączeń autobusowych między małymi miejscowościami, zbliżający się remont autostrady A1, wsparcie dla rolników oraz zwrócenie baczniejszej uwagi na kopalnię Złoczew.
Czy rząd zrezygnuje z inwestycji w Złoczewie? Co z
Niedługo skończą się zasoby węgla brunatnego w okolicach Bełchatowa, dlatego od lat mówi się o wydobywaniu tego surowca ze złoża pod Złoczewem. Wówczas wiele miejsc pracy w regionie zostałoby uratowanych. Tymczasem rządzący nie podjęli jeszcze żadnej oficjalnej decyzji w tej sprawie. Do sprawy wracają dziennikarze wtorkowej „Rzeczpospolitej” (dodatek „Ekonomia i Rynek”).
Co dalej z odkrywką w Złoczewie?
Narastają wątpliwości w sprawie utworzenia kopalni Złoczew. Wobec unijnych planów zaostrzenia przepisów dotyczących emisji dwutlenku węgla inwestycja cały czas nie jest pewna. Jeden z wariantów zakłada, że elektrownia w Bełchatowie - zamiast złoczewskim węglem brunatnym - zasilana będzie węglem kamiennym, sprowadzanym... ze Śląska.
Gdy skończy się węgiel...
Paliwa dla Elektrowni Bełchatów wystarczy jeszcze tylko na nieco ponad 20 lat (do 2035 r.). Alternatywą ma być budowa na miejscu elektrowni opalanych np. węglem kamiennym. To na razie tylko koncepcja. O losie odkrywek po wyczerpaniu złóż pisze dzisiejsza „Rzeczpospolita”.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat