Artykuły do tagu: wzrok

Jak dobrać soczewki kontaktowe?
Soczewki kontaktowe stanowią niemal niewidoczną gołym okiem pomoc dla osób, które cierpią na większe lub mniejsze wady wzroku. Dzięki nim wyraźne widzenie nie stanowi żadnego problemu. Nie musimy też korzystać z nie zawsze wygodnych okularów, które nie za dobrze nadają się na przykład podczas uprawiania sportu. Dziś zajmiemy się tym, w jaki sposób dobierać soczewki kontaktowe.
Zbadaj wzrok w kierunku jaskry
W związku z trwającym właśnie Światowym Tygodniem Jaskry (12 -18 marca), Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim przyłącza się do ogólnopolskiej akcji „Polscy okuliści kontra jaskra” realizowanej przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne i Sekcję Jaskry PTO.
30.12.2016 14:19
Okulary progresywne
Wzrok jest najważniejszym z ludzkich zmysłów. Oko nie jest jednak doskonałym narządem, a w związku z szeregiem wrodzonych i środowiskowych czynników często prezentuje różnego typu wady refrakcji. Współczesna technologia oferuje pomoce optyczne korygujące większość znanych zaburzeń optycznych. Takimi są np. okulary progresywne które są najlepszym rozwiązaniem dla osób po 40 roku życia.
Soczewki dla kierowców - jakie wybrać?
Jesień trwa w najlepsze, ale zima zbliża się coraz większymi krokami. Nietrudno o przekonanie, że to szczególnie nieprzyjemny czas dla kierowców. I nie chodzi tylko o niesprzyjające warunki atmosferyczne i drogowe, takie jak oblodzona jezdnia, zaspy, koleiny czy wreszcie opady. Dni są coraz krótsze, a noce coraz dłuższe - a prowadzenie w takich warunkach to już nie kwestia komfortu, a po prostu bezpieczeństwa.
Jeśli twoje dziecko mruży lub trze oczy, zezuje, łzawi, przybliża lub oddala przedmioty podczas ich oglądania, źle ocenia odległości, ma trudności z utrzymaniem równowagi lub narzeka na ból oczu, natychmiast należy udać się do specjalisty. Im wcześniej choroba zostanie wykryta, tym szybciej można dziecku pomóc.
Profilaktyczne, bezpłatne badania wzroku dla dzieci w wieku 4-5 lat odbywać się będą jeszcze do 30 listopada. Można je wykonywać w poradni okulistycznej w Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie. Badania mają na celu wczesne wykrycie wad refrakcji zeza i niedowidzenia.
W marcu i kwietniu w poradniach okulistycznych Szpitala im. Kopernika w Piotrkowie oraz Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie, przeprowadzane będą badania profilaktyczne w kierunku wykrywania jaskry. To kolejna akcja bezpłatnych badań, jakie organizuje w swoich szpitalach Urząd Marszałkowski.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat