Artykuły do tagu: wystawa

Wystawa piotrkowianina w Luwrze
Piotrkowski artysta Józef Jakubczyk zaprezentuje swoje prace w słynnym salonie Narodowym Związku Sztuk Pięknych w Luwrze - jednym z najbardziej prestiżowych salonów we Francji.

Piotrkowski artysta Józef Jakubczyk zaprezentuje swoje prace w słynnym salonie Narodowym Związku Sztuk Pięknych w Luwrze - jednym z najbardziej prestiżowych salonów we Francji.
"Europa da się lubić, czyli z czego śmieją się Europejczycy" to tytuł najnowszej wystawy, którą od kilku dni można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie.
Włączając się do obchodów Roku Jerzego Grotowskiego, Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała wystawę pt. “Ku teatrowi”, na której zaprezentowano artystyczno-ideowy dorobek reformatora teatru: jego publikacje, inscenizacje, funkcjonowanie Teatru “Laboratorium” oraz “Drugiej Sceny Wrocławskiej”.
ODA: Wystawy Zbigniewa Nowickiego i Tomasza Mazura
"Grawitacja egzystencji" Zbigniewa Nowickiego i "Portrety codzienne" Tomasza Mazura to najnowsze ekspozycje, które już wkrótce będzie można zobaczyć w Ośrodku Działań Artystycznych w Piotrkowie.
Kilku dawnych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa oburza się, że ich wizerunki znalazły się na wystawie "Twarze piotrkowskiej bezpieki" zorganizowanej przez łódzki oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Są to osoby, o które oryginalną ekspozycję przygotowaną przez IPN, uzupełniła dyrekcja Muzeum Regionalnego w Bełchatowie. Jeden z byłych esbeków zapowiedział organizatorom wystawy, że złoży przeciwko nim pozew do sądu. Uważa, że bez-prawnie wykorzystano jego wizerunek, umieszczając go obok innych funkcjonariuszy z kierownictwa UB i SB, podczas gdy on był odpowiedzialny za przestępstwa gospodarcze.
Wystawa IPN: Po co komu dziś ?
Jedni uważają, że to poznawanie własnej historii i kolejna próba rozliczenia się z jej ciemnymi zakamarkami. Według innych, to rozgrzebywanie zabliźnionych już ran i zajmowanie przeszłością, gdy ważna jest przyszłość. Mieszkańcy miasta od kilku dni mogą oglądać wystawę „Twarze piotrkowskiej bezpieki”. Tylko po co?
Prace najwybitniejszego polskiego pejzażysty Romana Kochanowskiego będzie można zobaczyć już od piątku w piotrkowskim Muzeum.
Wystawa IPN w Bełchatowie, a później w Piotrkowie
Wystawy "Twarze piotrkowskiej bezpieki" bełchatowskie Muzeum Regionalne jeszcze oficjalnie nie zapowiedziało, a ekspozycja już budzi kontrowersje i to natury politycznej.
"Między formą a treścią" - to tytuł wystawy piotrkowianki Magdaleny Olszewskiej. Wernisaż odbędzie się dzisiaj w galerii u Panien w kościele Akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat