Artykuły do tagu: wypalanie

Tysiące zwierząt co roku ginie w płomieniach
Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby. Cierpią na tym przede wszystkim bezbronne zwierzęta. Starosta Piotr Wojtysiak przyłącza się do akcji straży pożarnej "Stop pożarom traw!".
Rośnie zagrożenie pożarowe. Czy konieczny będzie zakaz wstępu do lasów?
70 pożarów traw, do tego 12 pożarów w lasach odnotowali w tym roku strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie. W lasach naszego regionu obowiązuje trzeci stopień zagrożenia pożarowego. Ściółka jest sucha jak pieprz.
Tak się kończy wypalanie trawy
O dużym zadymieniu okolicy poinformował strażników miejskich mieszkaniec ulicy Żółtej w Piotrkowie. Po dojechaniu na miejsce, funkcjonariusze zobaczyli płonącą suchą trawę na dość dużym obszarze nieużytków i mężczyznę... pilnującego ognia. Płomienie szybko się rozprzestrzeniały.
Chciał tylko wypalić suchą trawę. Doszło do pożaru
200 zł mandatu dostał mieszkaniec gminy Zelów, który chciał jedynie wypalić suchą trawę na łące, a tymczasem spaliło się 15 arów terenu. Tradycji stało się zadość – przyszła wiosna, strażacy coraz częściej wyjeżdżają do pożarów spowodowanych podpaleniami nieużytków rolnych. W ostatnich tygodniach straż pożarna i policja z powiatu bełchatowskiego interweniowały już kilkanaście razy.
Sezon na bezmyślność rozpoczęty. Strażacy znów apelują
Piotrkowscy strażacy znowu mają pełne ręce roboty, rozpoczął się bowiem sezon na wypalanie traw. To bezmyślne postępowanie może doprowadzić do tragedii. W kraju już kilka osób straciło życie podczas wypalania traw.
Rozpoczął się sezon na wypalanie traw
Rozpoczął się jeden z najbardziej gorących okresów dla strażaków - sezon na wypalanie traw. - Na szczęście takich zgłoszeń jest mniej niż rok temu o tej porze - mówi. bryg. Maciej Dobrakowski, rzecznik prasowy Piotrkowskiej Straży Pożarnej.
Wypalasz trawy - nie dostaniesz dopłat z Unii
Skrajną głupotą nazwać można zachowanie tych, którzy wypalają trawy. Bo ani to bezpieczne, ani pożyteczne. Efektem wypalania są często niekontrolowane pożary spowodowane przerzuceniem się ognia na zabudowania lub lasy, a skutkujące nieraz dużymi stratami materialnymi, a nawet ofiarami śmiertelnymi. Mimo zakazów i konsekwencji prawnych wypalanie traw jest w Polsce bardzo częste.
W miniony weekend piotrkowscy strażacy aż sześć razy wyjeżdżali do gaszenia wypalanych traw.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat