Artykuły do tagu: wydawnictwo

Kawa na Petersburskiej, czyli spacer po XIX-wiecznym Piotrkowie
Jak wyglądało codzienne życie mieszkańców XIX-wiecznego Piotrkowa? Gdzie znajdowała się najlepsza piotrkowska kawiarnia, co i za ile kupowano wtedy w sklepach, jak obchodzono karnawał, kto miał pierwszy samochód w mieście? Te i wiele innych ciekawostek znaleźć można w niedawno wydanej książce Kamila Walczaka pt. "Kawa na Petersburskiej, czyli spacer po XIX-wiecznym Piotrkowie". Nam autor opowiedział o kulisach powstania książki.
„Niezbędnik pokazuje pomijaną historię”
Czym jest „Niezbędnik historyczny lewicy”? - o to piotrkowskiego posła SLD, Artura Ostrowskiego, w ostatnim programie „O tym się mówi” Strefy FM zapytał Marcin Cecotka.
Ekologii uczą się z filmów piotrkowianina
Wraz z początkiem nowego roku szkolnego do wszystkich szkół podstawowych w województwie łódzkim trafiło multimedialne wydawnictwo z zakresu przyrody i kształcenia postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży, którego autorem jest piotrkowianin, Marcin Pampuch.
„Tydzień Trybunalski” - to już 15 lat
Dokładnie 15 lat temu ukazał się pierwszy numer "Tygodnia Trybunalskiego", jednej z najbardziej poczytnych i najstarszych gazet na regionalnym rynku medialnym.
Zgodnie z zapowiedziami we wtorek 22 listopada na rynku wydawniczym ukazała się książka „Piotrków Filmowy” autorstwa dziennikarki „Tygodnia Trybunalskiego” i Radia STREFA FM Agnieszki Warchulińskiej.
„Piotrków Filmowy” – niebawem premiera
Co w Piotrkowie robił Marek Perepeczko? Dlaczego Elżbieta Czyżewska i Zdzisław Maklakiewicz spotykali się nocną na piotrkowskiej Starówce? W czyim łóżku w Piotrkowie spał Jan Englert?

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat