Artykuły do tagu: wspomnienia

Piotrkowska projektantka wspomina Karla Lagerfelda
Niemiecki projektant Karl Lagerfeld zmarł 19 lutego 2019 roku. Śmierć artysty to wielka strata dla całego świata mody, był inspiracją dla wielu współczesnych kreatorów, m.in. dla projektantki "Mody Polskiej" Kaliny Paroll, dziś mieszkanki Piotrkowa Trybunalskiego.
03.11.2017 22:34
Zaduszki w ODA
Interwencję Zaduszną już po raz 18. zorganizował Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie. Oprócz wspomnień o zmarłych artystach na przybyłych czekał koncert muzyki klasycznej w wykonaniu przedstawicielek Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego.
Jak w Gorzkowicach bali się dziennikarzy
Na sesji Rady Gminy w Gorzkowicach pojawili się pewnego dnia dziennikarze. Fakt ten tak zbulwersował radnych i wójta, że do porządku sesji wprowadzono uchwałę w sprawie pozostania (lub nie) przedstawicieli mediów na sali obrad. Szczęście miał tylko jeden z reporterów, drugiego do wyjścia odprowadził sam wójt. - Tam są drzwi! - usłyszał dziennikarz.
Czarny dzień komunikacji miejskiej w Piotrkowie
To był czarny dzień w historii komunikacji miejskiej w Piotrkowie. Na miasto wyjechało tylko 9 autobusów MZK. 15 zostało w zajezdni, ponieważ były w złym stanie technicznym.
O tym, kto nie chciał hipermarketu w Piotrkowie. Pamiętacie?
W 1997 miasto sprzedało działkę w Al. Sikorskiego, wkrótce miał tam powstać pierwszy w Piotrkowie Trybunalskim hipermarket. Pamiętacie, kto chciał rzucić się pod buldożery, by do tego nie dopuścić?
Urząd Miasta wczoraj i dziś
Po pierwsze pozbycie się tych urzędników, na których wpływa najwięcej skarg. Po drugie odchudzenie etatowe magistratu. Po trzecie, Urząd musi być otwarty i przyjazny mieszkańcom. No i po czwarte, przełamywanie stereotypów. Taką wizję Urzędu miał sekretarz miasta Piotrkowa… 20 lat temu. Jaka wizja przyświeca dziś kierującemu magistratem?
Podczas pierwszych urodzin galerii do wygrania był samochód Ford Focus.
Karol Wojtyła z wizytą w Piotrkowie
Karol Wojtyła gościł w Piotrkowie 7 lipca 1974 roku wraz z prymasem Stefanem Wyszyńskim.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat