Artykuły do tagu: wojewodztwolodzkie

Spotkali się w sprawie wspierania działań kulturalnych
Łódzki Dom Kultury zorganizował w Centrum idei "Ku Demokracji" spotkanie dotyczące rozwoju kultury i współpracy międzysektorowej w województwie łódzkim. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji kultury, organizacji seniorskich oraz organizacji pozarządowych z powiatu piotrkowskiego. Celem spotkania było zachęcenie instytucji z województwa do włączenia się we wspólną realizację projektów.
Województwo łódzkie ma budżet na 2018
- Ja oceniam ten budżet jako prospołeczny i oczywiście inwestycyjny - twierdzi Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego. Na inwestycje w 2018 roku w Łódzkiem przeznaczonych ma zostać prawie 400 mln złotych. Taką decyzję podjęli radni podczas niedawnej sesji regionalnego parlamentu.
Forum promocji województwa rozpoczęte
Prawie 300 osób uczestniczy w rozpoczętym w poniedziałek w bełchatowskim Hotelu „Wodnik” Forum Promocji Województwa Łódzkiego. Impreza potrwa do wtorku.
Zakończono I etap prac na DW nr 713
Dobiegł końca I etap rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 713 na odcinku przejścia przez Tomaszów Mazowiecki. Budowa 2900 m drogi kosztowała 20 mln zł.
Pasaż Kultury Województwa Łódzkiego i remont Łódzkiego Domu Kultury
10 mln dla kultury w regionie i Łodzi! Łódzki Dom Kultury otrzymał ponad 10 milionów dofinansowania dla projektu utworzenia Pasażu Kultury Województwa Łódzkiego.
Łódź. Mixer regionalny rozpoczęty
W kilku miejscach w stolicy województwa odbywa się Mixer Regionalny. Są stoiska na Piotrkowskiej, zaplanowano gry i zabawy, konkursy i koncerty. Zapraszamy do Parku Staromiejskiego, Pasażu Schillera i na główną ulicę Łodzi - Piotrkowską.
Forum promocji rozpoczęte
W Hotelu Ossa koło Rawy Mazowieckiej rozpoczęło się dziś kolejne Forum Promocji Województwa Łódzkiego. W imprezie uczestniczą samorządowcy, przedstawiciele mediów, a także przedsiębiorcy.
Ceny za paliwa ustabilizowały się?
Zła i dobra wiadomość dla kierowców. Paliwa zdrożały, ale ich cena jak na razie powinna się ustabilizować. Warto pamiętać, że od połowy stycznia w polskich rafineriach ceny wszystkich paliw wzrosły już średnio o 34 gr/l brutto.
- Moja domena to ochrona zdrowia. Staram się, aby praca moja, Sejmiku Województwa Łódzkiego i Zarządu Województwa Łódzkiego dawała efekt. Nowa dyrektywa o świadczeniach usług transgranicznych, którą rząd polski zaczął implementować do prawa polskiego ma wiele elementów wymagających zmiany. A zmian tych mogą dokonać tylko europosłowie. Chciałbym dobrze przyjrzeć się procesowi zmierzającemu do komercjalizacji placówek zdrowia, która może przynieść bardzo złe efekty - mówił na antenie Strefy FM Dariusz Klimczak, członek Zarządu Województwa Łódzkiego, kandydat do Europarlamentu z listy PSL.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat