Artykuły do tagu: wies

Oddaj włosy – pomóż pacjentkom
Kolejna edycja akcji "Tniesz bo Wiesz" odbędzie się 11 i 12 października w Piotrkowie Trybunalskim. Przedstawiciele Fundacji NU-MED, Salonu Urody Perfekt, ZSP nr 4 i KKS Ruch Piotrków Trybunalski zachęcają do odwiedzenia fryzjera, aby nieodpłatnie ściąć włosy i w ten sposób pomóc w sfinansowaniu zakupu peruk i protez piersi dla pacjentek leczonych onkologicznie.
50 tancerzy z Polski i Japonii zaprezentuje się na scenie MOK-u
30 sierpnia na wielbicieli tańca czeka wyjątkowe wydarzenie. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim w spektaklu „Młody Duch Tańca” zaprezentuje się 50 młodych tancerzy z Polski i Japonii. Twórcami projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego są Wisław Dudek i Shoko Nakamura.
Zmarł dziennikarz Wiesław Kaczmarski (AKTUALIZACJA)
W wieku 77 lat zmarł Wiesław Kaczmarski, znany piotrkowski dziennikarz. Przez wiele lat był naczelnym „Tygodnika Piotrkowskiego”.
Akcja „Tniesz bo Wiesz” w Piotrkowie
Fundacja NU-MED działająca przy Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym w Tomaszowie Mazowieckim inauguruje lokalną akcję pozyskiwania włosów na peruki dla pacjentek onkologicznych. Dotychczas, organizowała zbiórki włosów, które przekazywane były Fundacji Rak&Roll. Wsłuchując się w głos darczyńców oraz w opinie salonów fryzjerskich, Zarząd Fundacji postanowił o prowadzeniu cyklicznych działań lokalnie, by móc wskazać w przyszłości podopiecznych, którzy dzięki zbiórce włosów otrzymali wsparcie. Trafiając na osoby życzliwe, kreatywne – powstał pomysł zorganizowania akcji inauguracyjnej w Piotrkowie Trybunalskim.
Już za trzy lata Mistrzostwa Świata!
Takiej imprezy jeszcze w naszym regionie nie było. Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim w 2020 roku odbędą się w Tomaszowie Mazowieckim. Członkowie Rady Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej postanowili, że impreza odbędzie się w powstającej tam Arenie Lodowej, będącej pierwszym w Polsce krytym torem łyżwiarskim.
Misiewicz występuje do Macierewicza o zawieszenie
Szef gabinetu politycznego Ministerstwa Obrony Narodowej i rzecznik ministra Antoniego Macierewicza Bartłomiej Misiewicz poprosił swojego przełożonego o zawieszenie w funkcjach w MON.
1600 gramów wystarczyło
Pomimo bardzo wysokiej temperatury I Otwarte Mistrzostwa Ziemi Piotrkowskiej W Wędkarstwie Spławikowym cieszyły się dużą frekwencją. Co prawda przez upalną pogodę ryby w stawie Alejnym w Moszczenicy brały rzadko, a kilku uczestników zakończyło zawody z zerem na koncie, mimo to uczestnicy tej imprezy doskonale się bawili.
Łódź. 5 mln dla Radomska
Prawie 10 milionów kosztować będzie rozbudowa kanalizacji sanitarnej na osiedlach Bogwidzowy i Sucha Wieś w Radomsku. Ponad 5 mln złotych miasto otrzyma na ten cel z Unii Europejskiej. Dziś w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi podpisano umowę w sprawie dofinansowania inwestycji.
Zawieszeni radni PiS w Radomsku
Zmieniło się prezydium radomszczańskiej rady miasta. W radzie jest też nowa większość, którą tworzą Forum Samorządowo-Gospodarcze, Sojusz Lewicy Demokratycznej i troje radnych Prawa i Sprawiedliwości. Nowe porozumienie wspiera prezydent Annę Milczanowską. Jednak sprawa głosowania trojga radomszczańskich radnych PiS zainteresowała zarząd piotrkowskiego okręgu tej partii.
Od poniedziałku Piotr Grabowski nie jest już prezesem Zarządu Powiatowego PiS w Piotrkowie. O jego odwołaniu zadecydował poseł Dariusz Seliga, pełnomocnik okręgowy partii.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat