Artykuły do tagu: widowisko

Arciszewski skazany w Piotrkowie
Około dwóch tysięcy osób obserwowało na piotrkowskim Rynku Trybunalskim widowisko historyczne „Kmicic Europy. Sąd nad Krzysztofem Arciszewskim”. Była to druga inscenizacja nawiązująca do bogatej historii miasta. W 2007 roku na placu Pofranciszkańskim odbył się „Ostatni Sejm w Piotrkowie. Przyjazd króla Zygmunta Augusta”.
Piotrków. Widowisko KMICIC EUROPY
Trwają ostatnie przygotowania do Widowiska Historycznego KMICIC EUROPY, SĄD NAD KRZYSZTOFEM ARCISZEWSKIM. O 16:00 w Rynku Trybunalskim będzie można poczuć XVII-wieczny klimat.
Obchody sześćdziesiątej ósmej rocznicy zbrodni katyńskiej zaplanowano na najbliższy weekend. W piątek, 18 kwietnia o godz. 11:00 rozpocznie się widowisko zatytułowane “Pamięć i hołd Golgocie Wschodu”, które odbędzie się w piotrkowskim Muzeum. Na widowisko zaprasza Gimnazjum nr 1 oraz Rodzina Katyńska Ziemi Piotrkowskiej.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat