Artykuły do tagu: wapienniki

Nurkowie posprzątali zbiornik na Wapiennikach
Grupa nurków posprzątała dno zbiornika na Wapiennikach koło Sulejowa.
Turystyczno-rekreacyjne szlaki gminy Sulejów hitem tegorocznego lata
Od pierwszego czerwca do końca września bieżącego roku Gmina Sulejów we współpracy z radiem Strefa FM, portalem epiotrkow.pl i gazetą "Tydzień Trybunalski" prowadziła kampanię edukcyjno-informacyjną dla mieszkańców gminy pod nazwą "Przyroda zawsze ci odda". Celem kampanii było podniesienie wiedzy i świadomości jej odbiorców na temat ochrony środowiska, prawidłowego gospodarowania odpadami oraz promocja walorów turystyczno-rekreacyjnych obszaru gminy.
06.07.2018 12:40
Turkusowe jezioro
Choć na pierwszy rzut oka krajobraz przypomina chorwackie wybrzeże tak naprawdę znajduje się zaledwie kilka kilometrów na południowy zachód od Sulejowa, po sąsiedzku z korytem rzeki Pilicy.
Przywłaszczył kruszywo warte ponad 1 mln zł? Prezes kopalni usłyszał zarzuty
Przywłaszczenie kruszywa wartego ponad milion złotych to zarzut, który Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim przedstawiła inwestorowi związanemu z kopalnią w sulejowskich Wapiennikach. To przełom w ciągnącej się od kilku lat sprawie.
Są zarzuty w sprawie sulejowskich Wapienników!
W poniedziałek rano przed piotrkowską prokuraturą protest rozpoczęło kilkoro mieszkańców gminy Sulejów. Protestujący domagają się ukarania osób odpowiedzialnych za nielegalne – ich zdaniem – wydobycie kruszywa z sulejowskich Wapienników. Tymczasem jeszcze w tym tygodniu prokurator zamierza przedstawić w tej sprawie zarzuty.
W poniedziałek, 12 października o 9.00 przed piotrkowską prokuraturą ma odbyć się protest mieszkańców gminy Sulejów.
Pytają o sulejowskie wapienniki. Starostwo odpowiada
W związku z pytaniami mieszkańców o ważność decyzji zezwalającej na zbieranie odpadów na terenie byłych Zakładów Przemysłu Wapienniczego w Sulejowie, wydanej, trzy lata temu na wniosek przedsiębiorcy, Zarząd Powiatu Piotrkowskiego odpowiada - decyzja była i jest zgodna z prawem.
„Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie”
Co dalej ze składowiskiem odpadów niebezpiecznych na sulejowskich Wapiennikach?
Co dalej ze składowiskiem odpadów na Wapiennikach?
Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Piotrkowie Trybunalskim dotyczącą składowiska odpadów niebezpiecznych na sulejowskich Wapiennikach.
„Młody Sulejów dla Pokoleń” nadal walczy
Weekend w Sulejowie upłynął pod znakiem pikniku w Wapiennikach. Nie był to jednak zwykły piknik, a element protestu mieszkańców gminy Sulejów, którzy nie chcą dopuścić do powstania w tym miejscu punktu zbierania odpadów niebezpiecznych. Chcą również zwrócić uwagę opinii publicznej oraz władz Sulejowa i powiatu, że w Wapiennikach funkcjonuje nielegalna kopalnia kruszywa.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat