Artykuły do tagu: wędkarstwo

Z czym na grunt? Montujemy zestaw wędkarski do metody gruntowej
Wędkarstwo gruntowe należy do najstarszych metod wędkarskich, a jednocześnie do najchętniej wybieranych form połowu (dotyczy to zwłaszcza odmiany feederowej). Ktoś mógłby pomyśleć, że nie wymaga ona większych przygotowań sprzętowych – ot, wymienne szczytówki, haczyk na lince i zanęta w specjalnym koszyczku. Dla początkujących wędkarzy, który dopiero wkraczają w świat łowienia gruntowego, wszystkie te niuanse są czymś, czego trzeba się nauczyć, a już sam zakup sprzętu i akcesoriów potrafi przyprawić o zawrót głowy. Dowiedz się, co powinno się znaleźć w Twoim ekwipunku, zanim wybierzesz się na połów.
Wędkarze rywalizowali o tytuł w Cieszanowicach
O Podlodowe Mistrzostwo Piotrkowa Trybunalskiego walczyli w niedzielę wędkarze z naszego regionu. Jak sami podkreślają - pogoda dopisała, ale z rybami było już gorzej. Ostatecznie najskuteczniejszy okazał się Michał Popiołek.
13.08.2018 12:52
Wędka wysokiej jakości
Profesjonalni wędkarze zwracają wiele uwagi na rodzaj i jakość wędki, gdyż decyduje ona o ich ewentualnym sukcesie. Jednak również amatorzy powinni przywiązywać wagę do wyboru wędki. Kiepskiej jakości sprzęt uniemożliwia im bowiem czerpanie radości z wędkarstwa. Zatem na co zwracać uwagę, podczas przeglądania oferty przygotowanej przez sklep wędkarski internetowy?
Nietypowy połów w Tomaszowie Mazowieckim
Wędkarze, którzy wybierają się nad Pilicę mogą przy odrobinie szczęścia liczyć na schwytanie szczupaka, okonia czy nawet suma. Jednak w ubiegłym tygodniu jeden z amatorów wędkarstwa zgłosił do tomaszowskiej Straży Miejskiej wyjątkowo nietypowy połów. Tomaszowianin złowił bowiem... żółwia.
Wędkarski konkurs na zakończenie wakacji
Z okazji kończących się wakacji i nieuchronnie zbliżającego się początku roku szkolnego Koło nr 35 PZW w Woli Krzysztoporskiej zaprosiło dzieci i młodzież na konkurs wędkarski.
Pogoda dopisała, z rybami było gorzej
W niedzielę nad Zalewem Sulejowskim odbyły się spinningowe zawody o Mistrzostwo Koła nr 12 Piotrków - Miasto w 2017 r. W imprezie wzięło udział 32 wędkarzy.
Kto złowił największą rybę?
30 osób rywalizowało w Otwartych Zawodach Spinningowych o Puchar Zalewu Sulejowskiego, zorganizowanych przez członków Koła nr 12 Piotrków - Miasto i Klub Spinningowy Ziemi Piotrkowskiej. Największa ryba złowiona przez uczestnika tej imprezy miała 32,1 cm.
1600 gramów wystarczyło
Pomimo bardzo wysokiej temperatury I Otwarte Mistrzostwa Ziemi Piotrkowskiej W Wędkarstwie Spławikowym cieszyły się dużą frekwencją. Co prawda przez upalną pogodę ryby w stawie Alejnym w Moszczenicy brały rzadko, a kilku uczestników zakończyło zawody z zerem na koncie, mimo to uczestnicy tej imprezy doskonale się bawili.
Rywalizowali o Puchar Zalewu Sulejowskiego
W niedzielę 2 sierpnia na Zalewie Sulejowskim w miejscowości Barkowice – Mokre odbyły się Otwarte Zawody Spinningowe o Puchar Zalewu Sulejowskiego.
Ogromny szczupak z jeziora Bugaj
Czekał na niego 3 godziny, ale było warto. - Poczułem uderzenie adrenaliny. Musiałem skupić się w 100%, żeby nie stracić „ryby życia”, mały błąd mógł mnie dużo kosztować – mówi pan Piotr, który na jeziorze Bugaj złowił 8-kilogramowego szczupaka.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat