Artykuły do tagu: uzależnienia

Ile piw dziennie to alkoholizm?
Wiele osób pijących codziennie piwo jest przekonana o tym, że uzależnienie od tego trunku jest znacznie mniej niebezpieczne niż w przypadku bardzo mocnych alkoholi. Mimo tego, że piwo powszechnie uważane jest za bezpieczny i lekki alkohol, to nadal jest niebezpieczne.
Przymusowe leczenie alkoholika
Wyczerpałam już wszelkie możliwości, by nakłonić męża do leczenia. Jest alkoholikiem, a jego zachowanie pogarsza się. Staje się coraz bardziej agresywny, przepija niemalże całą pensję. Po alkoholu zaczyna być agresywny. Chciałabym jakoś zmusić go do leczenia, a nie wiem, jakie są możliwości, by to zrobić. Czy jako żona alkoholika mogę w jakiś sposób do tego doprowadzić? - pyta Alina
Niebezpieczne skutki zażywania dopalaczy
Powikłania zdrowotne, psychoza, czyli utrata kontaktu z rzeczywistością, bóle brzucha, wymioty, kołatanie serca, urojenia i utrata przytomności – osoba, która zażyła dopalacze, z pewnością doznała przykrych skutków ich działania.
Leczenie alkoholizmu – jak znaleźć odpowiednią pomoc?
Leczenie alkoholizmu odbywa się dziś często w komfortowych warunkach, które zapewniają odpowiednio przystosowane do tego typu terapii ośrodki nierzadko usytuowane w malowniczych miejscach, a przede wszystkim zatrudniające prawdziwych fachowców od terapii odwykowej.
"Zachowaj Trzeźwy Umysł" to ogólnopolska kampania profilaktyczna, w którą włączył się także Piotrków. Jej celem jest informowanie dzieci i młodzieży o zagrożeniach wynikających z uzależnień oraz promowanie zdrowego trybu życia i kreatywnych sposobów spędzania czasu. Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji odbyło się w piotrkowskim MOK-u.
Konkurs plastyczny
Rusza konkurs plastyczny "Wakacje wolne od uzależnień", organizowany przez stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej "Pałacyk", wraz z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, piotrkowskim magistratem, Komendą Miejską Policji i Miejskim Ośrodkiem Kultury.
 Akademia Profilaktyki w Bełchatowie
W środę, 1 czerwca, w Bełchatowie odbył się happening profilaktyczny „Zryw Wolnych Serc". Społeczna Akademia Nauk wraz z bełchatowską społecznością programu „Profilaktyka a Ty” w ten sposób zainaugurowały działalność Akademii Profilaktyki. W happeningu wzięli udział studenci i kadra bełchatowskiego Wydziału Społecznej Akademii Nauk oraz uczniowie szkół średnich i gimnazjów z powiatu bełchatowskiego oraz profilaktycy bełchatowskich służb mundurowych.
Moje życie – mój wybór. Ilona Felicjańska w wolborskim Gimnazjum
„STOP uzależnieniom”- pod takim hasłem odbył się w Publicznym Gimnazjum w Wolborzu Dzień Profilaktyki. Gościem specjalnym imprezy była Ilona Felicjańska - modelka, właścicielka agencji reklamowej oraz założycielka fundacji „Niezapominajka”.
Zryw wolnych serc w amfiteatrze miejskim
W sobotę 14 czerwca młodzi ludzie zintegrowani w działaniach promujących modę na życie wolne od uzależnień włączą się w obchody „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki 2014” zainicjowanego przez społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”.
Palacz już na murze – grafficiarska akcja studentów
Grupa studentów pedagogiki resocjalizacyjnej UJK w Piotrkowie w dosyć nietypowy sposób zdobyła zaliczenie z przedmiotu profilaktyka uzależnień.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat