Artykuły do tagu: urządpracy

Spada bezrobocie w naszym regionie
Coraz mniej bezrobotnych w Piotrkowie i powiecie. Pod koniec czerwca w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych zostało 3909 bezrobotnych, z czego 2059 osób z samego Piotrkowa. Jest to ponad 150 osób mniej niż pod koniec ubiegłego roku. Stopa bezrobocia w Piotrkowie obecnie wynosi 5,8%, zaś w powiecie 6%.
W Piotrkowie brakuje młodych do pracy
Pracodawcy w całym kraju mają problem ze znalezieniem młodych osób do pracy. Młodzi zazwyczaj szukają zatrudnienia w dużych miastach, a nierzadko rezygnują z zatrudnienia, bo... jest to nieopłacalne. Zainteresowania podjęciem pracy nie wykazują zwłaszcza młode matki, które pobierają chociażby 500+.
Dorota Cudzich nowym dyrektorem PUP w Piotrkowie
W środę 16 sierpnia obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie Trybunalskim powierzono Dorocie Cudzich.
Ilu ukraińskich pracowników na terenie Piotrkowa i powiatu?
Polacy szukający pracy, mający konkretne kwalifikacje i doświadczenie zawodowe, coraz częściej dyktują potencjalnym pracodawcom warunki. Taka sytuacja sprzyja napływowi pracowników z zagranicy – w większości Ukraińców, którym wystarcza stawka minimalna.
PUP wesprze dojrzałych przedsiębiorców
Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim realizuje projekt "Dojrzały przedsiębiorca", który jest dofinansowany z funduszy europejskich.
Jednocyfrowe bezrobocie od miesiąca
Pozytywne informacje płyną z Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie. Jest dużo ofert pracy, maleje bezrobocie i to nie tylko w całym kraju, ale także w naszym regionie.
Ilu przedsiębiorców skorzystało z dotacji?
W ciągu ostatnich kilku lat z dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej skorzystało nawet kilkaset osób z terenu Piotrkowa i powiatu, jednak trudno oszacować, jak wiele tych przedsiębiorstw utrzymało się na rynku.
Urząd Pracy zapłaci za szkolenia
Uwaga przedsiębiorcy! Jeśli prowadzicie firmę i zatrudniacie pracowników, którzy ukończyli 45 rok życia, możecie wysłać ich na kursy doszkalające.
Załóż swoją działalność - przekonuje dyrektor PUP
Jesteś bezrobotny i masz ponad 50 lat? Załóż własną działalność gospodarczą, Urząd Pracy Ci w tym pomoże.
Gdzie prace społecznie użyteczne są opłacalne?
Pracują przez 10 godzin tygodniowo na rzecz społeczności lokalnej w organizacjach pomocy społecznej czy tych, które zajmują się pomocą charytatywną. Mowa o bezrobotnych bez prawa do zasiłku, którzy korzystają ze świadczeń pomocy społecznej i wykonują prace społecznie użyteczne.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat