Artykuły do tagu: uroczystość

Msza święta na początek obchodów
Msza święta w kościele pw. św. Jakuba w Piotrkowie zainaugurowała obchody 550-lecia Parlamentaryzmu RP.
Uwaga kierowcy! Utrudnienia w centrum miasta
Plac Niepodległości i Plac Kościuszki w Piotrkowie zamknięte dla ruchu. Jest to związane z obchodami 550-lecia Parlamentaryzmu RP.
VI bieg przeciwlotników wyruszył z Piotrkowa Trybunalskiego
Ponad 300 kilometrów przebiegną uczestnicy VI edycji biegu przeciwlotników, który w środę 26 września wyruszył z pl. Tadeusza Kościuszki w Piotrkowie Trybunalskim. To wydarzenie upamiętniające gen. dyw. Stefana Grota Roweckiego zorganizowane przez 4. Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy z Czerwieńska, który nosi imię tego urodzonego w Piotrkowie generała.
W Dojo uczcili Międzynarodowy Dzień Pokoju
W Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo - Stara Wieś" (gmina Przedbórz) odbyła się uroczystość ofiarowania słupa pokoju. Wzięli w niej udział trenerzy, samorządowcy, a także dzieci ze szkół podstawowych.
Strażacy uczcili 140-lecie
Uroczyste obchody 140-lecia Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się w sobotę w Piotrkowie. Strażacy otrzymali nowy sztandar ufundowany przez społeczeństwo Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego.
Tak będzie wyglądać sztandar piotrkowskich strażaków
Piotrkowska straż pożarna obchodzi w tym roku swoje 140-lecie. W najbliższą sobotę zorganizowany zostanie uroczysty apel, w trakcie którego jednostce zostanie nadany nowy sztandar.
Uczcili pamięć pułkownika Maleszewskiego
Uhonorowanie pamięci syna ziemi czarnocińskiej płk Janusza Maleszewskiego oraz Piknik Policja Dzieciom odbyły się w piątek w Czarnocinie.
OSP w Łazach Dużych świętuje 100-lecie
Ochotnicza Straż Pożarna w Łazach Dużych obchodziła w niedzielę swój jubileusz. Zorganizowano uroczystość, podczas której wręczono odznaczenia dla zasłużonych strażaków, nadano sztandar oraz odsłonięto pamiątkową tablicę. Wydarzenie połączone zostało z piknikiem rodzinnym.
Oddali hołd żołnierzom wyklętym
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyły się 4 marca w Piotrkowie. Po uroczystej mszy świętej w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą bojowników o wolność. Następnie kilkuset piotrkowian wystartowało w Biegu Tropem Wilczym.
Uroczysta sesja w Sulejowie
W Sulejowie odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej z udziałem wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau. Obrady poświęcone były inauguracji obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat