Artykuły do tagu: uprawy

Jak radzić sobie ze skutkami suszy? Rolnicy spotkali się w Sulejowie
Jak zatrzymać wodę w glebie? Co zrobić, by skutki suszy nie były tak dotkliwe? Jakie rośliny uprawiać w warunkach wciąż niestabilnej pogody? Na te pytania próbowano znaleźć odpowiedź podczas kolejnych, dziewiątych już, Dni Pola w Sulejowie. Wydarzenie rozpoczęło się w piątek o godzinie 10.00 na terenie tamtejszej Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian.
Uwaga, rolnicy! Wciąż można ubiegać się o pomoc suszową
Do 16. listopada rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie pomocy suszowej. Termin kończył się 31 października, ale w związku z dużym zainteresowaniem minister rolnictwa i rozwoju wsi podjął decyzję o jego przedłużeniu.
Rolnicy spotkali się w Sulejowie
Rolnicy z całego województwa łódzkiego spotkali się w piątek w Sulejowie z okazji VIII Dni Pola. Tegoroczna inicjatywa przeprowadzona została pod hasłem "Inicjatywa białkowa Coboru".
Rolnicy chcą odszkodowań i odstrzału dzików
Ryją pola, niszczą uprawy, powodują bardzo wiele szkód. Mowa o dzikach, które przysparzają mieszkańcom ulic Scaleniowej i Krętej w Piotrkowie coraz więcej problemów.
Rolnicy są zrozpaczeni. - U mnie dziki spowodowały niemal 90% zniszczeń. - Ziemniaki, marchew, kukurydza, pastwiska... wszystko zryte i poniszczone - przedstawia skalę zniszczeń Andrzej Baur z ulicy Scaleniowej. Wcześniej nie miał w ogóle do czynienia z tym problemem, a teraz - jak mówi – na pobliskim terenie buszuje nawet kilkadziesiąt dzików i kilka jeleni, które powodują ogromne szkody

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat