Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Zatrzymany został 36-letni mężczyzna, który plantację prowadził w mieszkaniu w Bełchatowie. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 2400 gramów ziela zakazanej rośliny, 29 roślin konopi oraz urządzenia wspomagające uprawę, w tym między innymi wentylatory i lampy.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 32 lat, którzy uprawiali konopie indyjskie. Zlikwidowali także 3 plantacje nielegalnych roślin zabezpieczając blisko 400 krzaków. Obaj sprawcy usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
26-letnia mieszkanka województwa świętokrzyskiego odpowie za uprawę konopi indyjskiej. Rośliny rosły na dachu budynku gospodarczego, znajdującego się na jednej z posesji pod Bełchatowem. Kobiecie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Plantację konopi indyjskich w gminie Wola Krzysztoporska zlikwidowali policjanci z piotrkowskiej komendy. Uprawa zlokalizowana była w polu kukurydzy. Zabezpieczono 33 krzaki w różnych fazach wzrostu i blisko 50 gramów suszu roślinnego.
Policjanci z powiatu bełchatowskiego w czasie wolnym od służby odkryli plantację konopi indyjskich. Stróże prawa zabezpieczyli 49 krzaków roślin, które rosły w lesie w Malińcu w gminie Rusiec.
Policjanci z Tomaszowa zatrzymali 39-latka, który za swoją stodołą uprawiał konopie indyjskie. Kryminalni skonfiskowali rośliny, a mężczyzna - mieszkaniec powiatu tomaszowskiego - usłyszał już zarzuty.
Uprawę konopi indyjskich na terenie gminy Grabica zlikwidowała piotrkowska policja. Zabezpieczono 23 krzaki.
Policjanci z piotrkowskiej komendy zlikwidowali uprawę konopi indyjskich na jednej z niezamieszkałych działek w Rozprzy.
Na terenie nieużytków rolnych w gminie Rozprza i Gorzkowice policja znalazła nielegalne uprawy konopi. Zabezpieczono 46 sztuk krzaków konopi.
Ogromną plantację konopi indyjskich policjanci znaleźli w lesie na terenie gminy Kluki. Czarnorynkowa wartość narkotyku, który można byłoby uzyskać z roślin, to około 330 tys. zł.