Artykuły do tagu: uniwersytet.filia

Z takim przeświadczeniem odjeżdżali w ubiegły piątek uczestnicy międzynarodowej konferencji naukowej „W kręgu twórczości Karoliny Kusek dla dzieci. W 70. rocznicę urodzin Poetki” zorganizowaną w Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim.
Piotrków: Rekrutacja na Uniwersytet idzie opornie
Pedagogika i anglistyka cieszyły się największym zainteresowaniem w pierwszej turze naboru na Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy, który zakończył się w lipcu. W Piotrkowie filologię angielską chciało studiować ponad 100 osób, indeks otrzyma 48 osób. Podobnie jest na pedagogice. Z 340 chętnych osób, studia podejmie 185. I to już koniec optymistycznych wieści.
Piotrków: Mieszkańców ankietują studenci
Od czego uzależnieni są piotrkowianie? Na to pytanie odpowiedzą oni sami w badaniach prowadzonych od początku maja na zlecenie Urzędu Miasta w Piotrkowie. Badania ankietowe, chodząc po domach, prowadzą studenci socjologii piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Oddział Zamknięty, EastWest Rockers i Hurt to gwiazdy tegorocznych Juwenaliów, które odbędą się w dniach 7-8 maja w miejskim Amfiteatrze. Organizatorem jest Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim.
Uczą się, kupują książki, chodzą do pubów, wynajmują mieszkania, jednym słowem napędzają koniunkturę. Kiedyś było ich w naszym mieście prawie 8 tys., czyli stanowili 10% populacji Piotrkowa. Dziś zostało jedynie niecałe 4,5 tys. Liczba studentów największej piotrkowskiej uczelni od lata maleje. Czy oznacza to kłopoty dla Filii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego?
O kondycji piotrkowskiej uczelni rozmawiamy z jej władzami w osobie prorektora ds. Filii prof. UJK dr hab. Anny Grochulskiej.
Jutro w auli budynku A Filii UJK odbędzie II Akademicka Giełda Pracy. Jej organizatorem jest Akademickie Biuro Karier "Synergia". Początek o godz 10.00.
Piotrkowska Filia Uniwersytetu Humanistyczno–Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach od kilku dni ma nowego prorektora ds. Filii. Została nim prof. dr hab. Anna Grochulska, która obecnie pełni funkcję dziekana Wydziału Filologiczno-Historycznego Filii. Oficjalne przejęcie funkcji piastowanej dotąd przez prof. zw. dra hab. Czesława Grzelaka nastąpi 1 września bieżącego roku.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat