Artykuły do tagu: ulga

Prezydent proponuje zwolnienie restauratorów z opłaty koncesyjnej
Lokale gastronomiczne w Piotrkowie będą zwolnione z jednej raty opłaty koncesyjnej za sprzedaż alkoholu. Taki projekt uchwały przygotował prezydent Krzysztof Chojniak, o czym poinformował na piątkowej konferencji prasowej w Rynku Trybunalskim. Teraz nad dokumentem pochylą się miejscy radni.
Prezes Wód Polskich: opłata za działkę dziesięciokrotnie mniejsza, jeśli właściciel gromadzi deszczówkę
Opłata za działkę może być nawet dziesięciokrotnie mniejsza, jeśli jej właściciel będzie gromadził deszczówkę np. w beczce - mówi PAP prezes Wód Polskich Przemysław Daca o projektowanych przepisach. Dodał, że opłaty za retencję, dlatego mogą np. wahać się między 255 zł a 25 zł rocznie.
Kto może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej?
Ulga rehabilitacyjna jest jedną z dwóch najbardziej popularnych wśród podatników. Polega ona na odliczeniu od kwoty dochodu wydatków na cele rehabilitacyjne oraz cele związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych. O czym należy pamiętać i kto może skorzystać z tego rozwiązania?
Przedsiębiorcy, jeszcze zdążycie zapłacić mniej za prąd
Pod warunkiem, że do 29 lipca złożycie odpowiednie oświadczenie. Pierwotnie właściciele mikro i małych przedsiębiorstw – zatrudniających do 50 pracowników i uzyskujących 10 mln euro przychodów rocznie – mieli składać takie wnioski do soboty, 27 lipca, ale dzień wcześniej przedstawiciele Ministerstwa Energii poinformowali, że będzie można to zrobić do najbliższego poniedziałku, przy czym będzie się liczyć data wysłania oświadczenia, a nie jego złożenia w biurze sprzedawcy.
Nie pomogą doktoraty, kiedy człowiek chamowaty
Dzisiaj obchodzimy Dzień Bez Przeklinania. Wszyscy? Z badań wynika, że 80% Polaków przeklina. No, niech będzie, że używa słów powszechnie uznanych za wulgarne, nieprzyzwoite. A repertuar jest naprawdę bogaty.
Piotrków nie wspiera rodzin wielodzietnych
Miasto nie wspiera rodzin wielodzietnych. - Ulgi, które są na piotrkowskich obiektach choćby Ośrodka Sportu i Rekreacji premiują jedynie rodziny z jednym dzieckiem - uważa Przemysław Winiarski. piotrkowski radny

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat