Artykuły do tagu: uczniowie

 Spalili i utopili marzannę

Chociaż za oknem tego nie widać, kalendarz od 21 marca nieodwołalnie pokazuje wiosnę. Sprawę ostatecznie – zgodnie ze staropolskim zwyczajem – przypieczętowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wolborzu, topiąc marzannę.
Bezrobocie, które wciąż jest głównym problemem naszego regionu powoduje, że tym zjawiskiem zajmują się różne podmioty, nie tylko służby zatrudnienia. Jedną z takich inicjatyw jest projekt stworzony i koordynowany przez WODN w Łodzi “Uczeń szkoły zawodowej moderatorem lokalnego rynku pracy”.
Uczniowie niektórych bełchatowskich szkół otrzymują warzywa, mleko oraz owoce. Wszystko za sprawą programów do jakich przystąpiły placówki. "Owoce w szkole" oraz "Szklanka mleka" to projekty, do których bełchatowianie należą od lat.
Matematycy z Piotrkowa na podium
Dwóch laureatów najwyższych miejsc, a w finałowej grupie sześć osób z Piotrkowa. Tak przedstawiają się wyniki V Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego “W świecie matematyki” im. prof. Włodzimierza Krysickiego.
Uczniowie z regionu wzięli udział w Mazel Tov
Członkowie „Koła Miłośników Regionu” z Gimnazjum im. Obrońców Gór Borowskich 1939 roku w Woli Krzysztoporskiej wraz z opiekunami koła: Marią Bartłomiejczyk, Emilią Chęcińską, Aleksandrą Kowalczyk i Joanną Sala wzięli udział w Grze miejskiej zorganizowanej w sobotę przez CIT Piotrków Trybunalski.
Wybierali władzę jak dorośli

W kilkuset szkołach w całej Polsce – po raz pierwszy z takim rozmachem i na taką skalę – odbyły się wybory do władz samorządów uczniowskich. To punkt kulminacyjny akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej “Samorządy mają głos”. Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach jako jedyna w powiecie piotrkowskim wzięła udział w akcji.
Celem jest zainteresowanie uczniów udziałem i kandydowaniem w wyborach do władz samorządów uczniowskich.
Ilu nauczycieli straciło pracę?
Mogło być gorzej. Planowano zwolnić ponad 20 nauczycieli, ostatecznie z pracą pożegna się zaledwie 13. Poza tym 48 osobom ograniczono zatrudnienie (planowano 136).
Region: Wyprawki na początek roku
Początek roku szkolnego dla wielu rodziców wiąże się z dużymi wydatkami. Nie wszystkich na nie stać. W Radomsku z pomocą przychodzą instytucje i ludzie dobrej woli.
Rusza druga edycja Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej. Stypendia będą przyznawane uczniom gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na cele edukacyjne.
Dziś w Urzędzie Miasta w Piotrkowie odbyło się pierwsze posiedzenie nowej Młodzieżowej Rady Miasta kadencji 2011-2013.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat