Artykuły do tagu: uczniowie

Bezrobocie, które wciąż jest głównym problemem naszego regionu powoduje, że tym zjawiskiem zajmują się różne podmioty, nie tylko służby zatrudnienia. Jedną z takich inicjatyw jest projekt stworzony i koordynowany przez WODN w Łodzi “Uczeń szkoły zawodowej moderatorem lokalnego rynku pracy”.
Uczniowie niektórych bełchatowskich szkół otrzymują warzywa, mleko oraz owoce. Wszystko za sprawą programów do jakich przystąpiły placówki. "Owoce w szkole" oraz "Szklanka mleka" to projekty, do których bełchatowianie należą od lat.
Matematycy z Piotrkowa na podium
Dwóch laureatów najwyższych miejsc, a w finałowej grupie sześć osób z Piotrkowa. Tak przedstawiają się wyniki V Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego “W świecie matematyki” im. prof. Włodzimierza Krysickiego.
Uczniowie z regionu wzięli udział w Mazel Tov
Członkowie „Koła Miłośników Regionu” z Gimnazjum im. Obrońców Gór Borowskich 1939 roku w Woli Krzysztoporskiej wraz z opiekunami koła: Marią Bartłomiejczyk, Emilią Chęcińską, Aleksandrą Kowalczyk i Joanną Sala wzięli udział w Grze miejskiej zorganizowanej w sobotę przez CIT Piotrków Trybunalski.
Wybierali władzę jak dorośli

W kilkuset szkołach w całej Polsce – po raz pierwszy z takim rozmachem i na taką skalę – odbyły się wybory do władz samorządów uczniowskich. To punkt kulminacyjny akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej “Samorządy mają głos”. Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach jako jedyna w powiecie piotrkowskim wzięła udział w akcji.
Celem jest zainteresowanie uczniów udziałem i kandydowaniem w wyborach do władz samorządów uczniowskich.
Ilu nauczycieli straciło pracę?
Mogło być gorzej. Planowano zwolnić ponad 20 nauczycieli, ostatecznie z pracą pożegna się zaledwie 13. Poza tym 48 osobom ograniczono zatrudnienie (planowano 136).
Region: Wyprawki na początek roku
Początek roku szkolnego dla wielu rodziców wiąże się z dużymi wydatkami. Nie wszystkich na nie stać. W Radomsku z pomocą przychodzą instytucje i ludzie dobrej woli.
Rusza druga edycja Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej. Stypendia będą przyznawane uczniom gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na cele edukacyjne.
Dziś w Urzędzie Miasta w Piotrkowie odbyło się pierwsze posiedzenie nowej Młodzieżowej Rady Miasta kadencji 2011-2013.
Nie będzie pobłażania dla wagarowiczów wałęsających się po galerii Focus Mall. Młodociani przed południem mogą liczyć na kontrole ochrony sklepu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat