Artykuły do tagu: uczen

02.01.2019 14:50
Rok bez pouczania?
Czy policja straci możliwość pouczania kierowców za wykroczenia? Zamiast pouczeń miałyby funkcjonować tylko mandaty. I to już w 2019 roku.
„Dziewczyny trochę poniosło”. Dyrektor „Ekonomika” komentuje filmik uczennic
Kiedy w serwisie YouTube ukazał się film nakręcony przez grupę uczennic z piotrkowskiego „Ekonomika”, w sieci zawrzało. Produkcja uczennic w bezpośredni sposób nawiązuje do filmu „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, słów na k… (i nie tylko) jest więc tam… sporo. Dziś sprawę komentuje dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5, a także wychowawca uzdolnionej filmowo młodzieży.
Uczennice z Bujen ze stypendiami premiera
Basia i Sandra - uczennice szkoły w Bujnach otrzymały stypendia prezesa Rady Ministrów.
Przekazali sprzęt komputerowy ponad stu rodzinom
Dziś (30 kwietnia) w Urzędzie Miasta wręczono urządzenia wielofunkcyjne w ramach projektu “e-Rodzina likwidacja barier wykluczenia cyfrowego na obszarze miasta Piotrkowa Trybunalskiego”.
Skąd się biorą tacy, jak ona?
Nie, nie wynalazła leku na raka. Wymyśliła coś, co sprawi, że leki na raka będą bardziej skuteczne. Znalazła sposób, jak dostarczyć choremu organizmowi lek, aby zmniejszyć jego toksyczność. Asia prowadzi badania naukowe, zbiera nagrody, za parę dni jedzie do USA. Ma tylko 17 lat.
Jeden milion przeciw cyfrowemu wykluczeniu
W poniedziałek (31 marca) w Urzędzie Stanu Cywilnego w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się konferencja będąca podsumowaniem realizowanego przez magistrat projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Piotrkowie Trybunalskim".
Nie chcą barierek przy szkole
Przy Szkole Podstawowej nr 16 Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ustawił barierki, których celem była z pewnością poprawa bezpieczeństwa uczniów szkoły. Decyzja MZDiK spotkała się jednak z protestami rodziców uczniów podstawówki, którzy - jak piszą w liście protestacyjnym skierowanym do prezydenta miasta - "nie rozumieją podjętych decyzji, a w szczególności nie zgadzają się z uniemożliwieniem wysadzania dzieci z samochodu bezpośrednio na chodnik po stronie szkoły".

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat