Artykuły do tagu: ubezpieczenia

Gdzie szukać tanich ubezpieczeń?
W życiu zdarzają się nieprzewidziane sytuacje. Dlatego warto ubezpieczyć się na okoliczność choroby, wypadku, kradzieży, zniszczenia mienia czy też nagłej awarii. Sprawdź, gdzie szukać tanich ubezpieczeń!
Kalkulator OC – agent i porównywarka w jednym
Jednym z aspektów, które szczególnie gorączkują kierowców, jest konieczność zakupu ubezpieczenia OC. Pojawiające się reklamy różnych firm stale przekonują, że można znaleźć tańszą opcję i to właśnie aspekt ekonomiczny jest zdecydowanie najważniejszy. Nowoczesne narzędzia pozwalają szybko znaleźć idealne ubezpieczenie, a także sprawiają, że bez problemu można załatwić wszystkie formalności online.
Czy ubezpieczenie rolnicze jest obowiązkowe? Odpowiadamy
Prowadząc działalność rolniczą możesz zastanawiać się, czy ubezpieczenia rolnicze mają charakter obowiązkowy? Tutaj od razu sygnalizujemy, że osoba fizyczna prowadząca gospodarstwo rolne musi dysponować stosownymi ubezpieczeniami, pewien zakres ochrony nie jest jednak wymagany przepisami prawa. Omawiamy, jakie ubezpieczenia mają charakter obowiązkowy, a jakie nie są obligatoryjne.
75 tys. mikro, małych i średnich firm musi podpisać umowy o zarządzanie PPK
75 tys. mikro, małych i średnich firm musi do 27 października podpisać umowy o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi - wynika z ustawy o PPK. Polski Fundusz Rozwoju szacuje, że partycypacja pracowników w II etapie wdrażania systemu sięgnie 35-40 proc.
Czy można mieć dwa ubezpieczenia na życie?
Skoro ubezpieczenie pozwala nam na uzyskanie świadczenia, to czy dwa ubezpieczenia zapewnią dwa razy większą wypłatę? Czy można mieć dwa ubezpieczenia na życie, a jeśli tak, to czy warto? Wyjaśniamy.
Jak wypowiedzieć ubezpieczenie OC?
Jak wiadomo, obowiązkowe ubezpieczenie OC jest zazwyczaj aktualne przez 12 miesięcy. Po tym czasie mamy zazwyczaj możliwość przedłużenia umowy bądź też jej wypowiedzenia. Może się przykładowo okazać, że po roku nie jesteśmy zbyt zadowoleni z dotychczasowych usług świadczonych przez ubezpieczalnię, w związku z czym chcemy wykupić polisę u innej firmy. Jeśli zatem nie planujemy przedłużać OC, warto pamiętać o kilku kwestiach, które umożliwią nam szybkie przejście przez ten proces.
Polisa OC w składkach ratalnych – czy to się opłaca?
W 2020 roku na kierowców czeka sporo zmian, które mogą się odbić na zasobności ich portfeli. Dotyczą one przede wszystkim podwyżek ceny OC oraz wzrostu kar za brak ważnego ubezpieczenia komunikacyjnego. Mimo to, jednorazowa opłata za polisę może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Dlatego warto rozważyć zakup OC na raty. Czy takie rozwiązanie jest opłacalne?
Jakie ubezpieczenie warto mieć za granicą?
Choć w dobie otwartych granic podróżowanie w ramach wielu państw Europy nie stanowi żadnego problemu z formalnego punktu widzenia, przed wyjazdem warto pomyśleć o ubezpieczeniach. Które polisy warto mieć przy sobie, opuszczając granice Polski? Oto lista.
Ubezpieczenia w sieci kupują przede wszystkim mieszkańcy małych miast
Już 4 mln Polaków sprawdza oferty ubezpieczeń w internecie. Z danych firmy Punkta wynika, że statystycznie jest to mężczyzna w wieku 35+, mieszkaniec miasta do 100 tys. mieszkańców, który pracuje na etacie. Przybywa osób, które szukają w sieci ubezpieczenia skrojonego na miarę, które po prostu nie chcą przepłacać. Liczba internautów szukających oferty ubezpieczeń online wzrosła średnio dwukrotnie (porównanie pierwszego półrocza 2018 do tego samego okresu 2019).
Produkty oszczędnościowe z ubezpieczeniem na życie
Oszczędzanie, jeśli jest systematyczne, potrafi przynosić niesamowite efekty. Dzięki regularnemu odkładaniu określonej kwoty, po dłuższym czasie uzbierasz imponującą sumę, którą przeznaczyć możesz zarówno na zapewnienie bezpiecznej przyszłości sobie i swoim najbliższym, jak i zrealizowanie swoich najskrytszych marzeń. Doskonałym rozwiązaniem na realizację takich celów jest połączenie produktów oszczędnościowych z ubezpieczeniem na życie, dzięki któremu nie będziesz musiał przejmować się każdym nadchodzącym dniem.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat