Artykuły do tagu: trakt

Rozpoczęły się prace nad przebudową ul. Dąbrowskiego w Piotrkowie. Remont potrwa do 30 listopada, a miasto zapłaci za niego prawie 3,4 mln.
Najprawdopodobniej w połowie sierpnia rozpocznie się przebudowa ulicy Dąbrowskiego w ramach projektu Trakt Wielu Kultur. Wykonawcą prac będzie piotrkowskie przedsiębiorstwo PEUK S.A., które jako jedyne złożyło ofertę w rozstrzygniętym już postępowaniu przetargowym na realizację tego zadania.
06.03.2009 09:38
PKS zarobi na Trakcie
Wyniesienie ponad płytę Rynku Trybunalskiego zarysu ratusza, popularnie zwanego po prostu "murkiem" chyba po raz pierwszy w ubiegłym roku tak wyraźnie pokazało, że nawet największa, obwarowana unijnymi wymogami inwestycja, może napotkać na dodatkowe koszty i komplikacje. Ile jeszcze takich "kwiatków" wyrośnie na Trakcie? Takich... jak choćby konieczność wykupienia od Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Piotrkowie ulicy POW?
Piotrków: Trakt  Wielu Utrudnień?
Miejska Komisja Bezpieczeństwa nie zgodziła się na rozwiązania zaproponowane w projekcie przebudowy ulicy Słowackiego i POW. Kontrowersje wzbudziły rozwiązania organizacji ruchu.
Zakończył się pierwszy etap rewitalizacji Starego Miasta w Piotrkowie w ramach projektu Trakt Wielu Kultur. Estetyka Starówki zdecydowanie się poprawiła, choć nie ulega wątpliwości, że do zrobienia jest jeszcze bardzo wiele.
Podczas niedawnego spotkania mieszkańców Piotrkowa z urzędnikami w sprawie inwestycji "Trakt Wielu Kultur" omawiano ewentualne zamknięcie dla ruchu fragmentu ulicy Słowackiego na odcinku między ulicą Sienkiewicza, a placem Kościuszki. Taka opcja jak się okazuje była przewidywana. Co by to mogło oznaczać? Kompletny paraliż komunikacyjny w centrum miasta.
Ważą się losy przebudowy centrum Piotrkowa
Wśród piotrkowian rosną emocje, które wzbudzają kolejne wizje architektów, opracowujących rewitalizację centrum miasta, czyli Trakt Wielu Kultur.
Zagrożona może być realizacja projektu "Trakt Wielu Kultur" a to za sprawą zmiany interpretacji przepisów unijnych. Piotrków może otrzymać dużo mniej pieniędzy niż zakładał, albo otrzymać je znacznie później.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat