Artykuły do tagu: tkacze

Z akordeonem przez życie - film o Janie Łaskim
Powstał film o twórczości Jana Łaskiego - akordeonisty, kompozytora, kierownika Kapeli Ludowej TKACZE z Moszczenicy. Pierwszą częśćprodukcji można zobaczyć w serwisie You Tube.
Jubileusz Czesława Matery
Gra od 14 roku życia. Zaczynał od nauki gry na skrzypcach u boku Jana Justyny. Pokochał jednak bęben. W moszczenickiej kapeli Tkacze gra na nim już ponad 45 lat. – Początki były trudne. Grałem na pożyczonym bębnie ze stalką, bo własnego nie miałem - wspomina pan Czesław. – Potem instrument zrobiłem sobie sam i gram na nim do dziś – dodaje z uśmiechem.
„Śpiew jest moją radością”
Ma 80 lat, ale pasji życia i energii mogą mu pozazdrościć młodsi. Kocha śpiewać. Obecnie jest solistą zespołu "Jacy Tacy Moszczeniacy". Wiesław Piestrzeniewicz świętuje w tym roku 65-lecie swojej pracy artystycznej.
Wielki jubileusz Jana Łaskiego
Siedemdziesiąte urodziny i 65-lecie pracy twórczej – wyjątkowy jubileusz obchodzi w tym roku Jan Łaski – piotrkowianin, kierownik Kapeli Ludowej Tkacze.
Dwadzieścia miejscowości i dwadzieścia utworów muzycznych. Od tego roku oficjalnie każda miejscowość w gminie Moszczenica ma swój własny utwór muzyczny. Teraz przyszedł czas na powiat.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat